اخبار

مرزبانان اسیر آزاد شدند!

ساعت چهار ونیم صبح امروز جمعه پانزدهم فروردین گروه جیش العدل با انتشار اطلاعیه در فیسبوک خود، خبر آزادی مرزبانان گروگان را اعلام کرد. در این اطلاعیه در خصوص وضعیت جمشید دانائی فر جوان ۲۶ ساله ی زابلی مطلبی درج نشده است .لازم به تذکر است که روش صحیح  وبرخورد با گروه های تروریستی، نه باج دادن و معامله کردن با آنان و نه اقدامات تحریک آمیزی ، بلکه استفاده منطقی از ظرفیت های سنتی و محلی و سرمایه های اجتماعی وبا در نظر گرفتن آداب ورسوم ،سنن وآئین آنان برای مقابله با خشونت طلبان می باشد….

سخنگوی جیش العدل از آزادی چهار مرزبان ایرانی ربوده شده خبر داد و همزمان یک مقام آگاه امنیتی با اشاره به خبر آزادی مرزبانان ربوده شده در سراوان گفت:‌ این سرباز‌ان ساعاتی قبل از سوی گروهک تروریستی موسوم به جیش‌العدل تحویل مقامات ایرانی حاضر در پاکستان شدند.پایان مذاکرات و آزادی نظامیان رژیم با پادرمیانی علمای اهلسنت ایران صورت گرفت.

متن  اطلاعیه گروه جیش العدل درصفحه فیسبوک خودچنین منتشر شده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
پایان مذاکرات و آزادی نظامیان رژیم با پادرمیانی علمای اهلسنت ایران
سازمان جیش العدل به اطلاع عموم مردم ایران می رساند که مذاکرات بین مسئولین سازمان و وفد اعزامی علمای اهلسنت با تصمیم آزادی نظامیان رژیم به پایان رسید. علمای اهلسنت که دارای مکانت بزرگی در جامعه اهلسنت ایران هستند از ابتدای ماجرای اسارت نظامیان رژیم میانجی گری کرده و سعی کردند این ماجرا به خیر و خوبی حل گردد که نهایتا شورای مرکزی و رهبری سازمان جیش العدل رای به آزادی نظامیان داده و آنها را تحویل وفد اعزامی دادند.
این تصمیم خالصتا در پاسخ به مطالبه علمای اهلسنت و در راستای نشان دادن حسن نیت و انسان دوستی اتخاذ گردید تا نظام حاکم هم در راستای آزادی زندانیان اهلسنت گام بردارد و در غیر این صورت بر مشکلات و مسائل منطقه افزوده خواهد شد و این آخرین اقدام در نوعش نخواهد بود.
سازمان جیش العدل
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ – Apr 04 2014

می مکران

***
“میان اعضای گروه جیش العدل بر سر آزادی مرزبانان اختلاف وجود داشت”

آزادی ۴ مرزبان ایرانی ربوده شده توسط بقایای گروه ریگی، پس از طی مراحل پیچیده‌ای صورت گرفت که مهم‌ترین عامل آن اقدام علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان بود. مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان چندی قبل با ارسال نامه‌ای همراه با یک جلد قرآن کریم، از ربایندگان خواست مرزبانان را آزاد کنند و از دولت جمهوری اسلامی امان نامه دریافت نمایند. این اقدام، مورد استقبال عبدالرئوف رئیس گروه “جیش العدل” قرار گرفت ولی بعضی از اعضاء این گروه برای جلوگیری از آزادی مرزبانان، یکی از آنها را به شهادت رساندند. سرانجام، جناح عبدالرئوف ظاهراً با غلبه بر جناح مقابل، دیروز اعلام کرد ۴ مرزبان دیگر را آزاد کرده است.
روزنامه جمهوری اسلامی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا