بین‌المللی

تظاهرات ده‌ها هزار نفر در بروکسل علیه ریاضت اقتصادی

به دعوت کنفدراسیون سندیکاهای اروپا امروز ده‌ها هزار نفر در بروکسل، پایتخت اروپا، علیه سیاست‌های ریاضت اقتصادی دست به تظاهرات زدند.

در این تظاهرات که در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار شد، تظاهرکنندگان به سیاست‌های مالی انقباضی و قطع بودجه نهادهای عمومی اعتراض داشتند…

در پایان این راهپیمایی که میان تظاهرکنندگان و پلیس ضدشوروش درگیری‌هایی صورت گرفت، پلیس می کوشید با استفاده از آب و گازهای اشک آور مانع از نزدیک شدن تظاهرکنندگان به ساختمان‌های کمیسیون اروپا شود.

در تظاهرات امروز فعالان سندیکایی فرانسه، آلمان، لهستان و گروه‌های کوچکی از فعالان سندیکایی یونانی نیز حضور داشتند.
به گفتۀ سخنگوی کنفدراسیون سندیکاهای اروپا هدف از تظاهرات امروز نشان دادن راهی جدید پیشاروی اروپا است که در آن به جای به کارگیری سیاست های ریاضت اقتصادی، باید سرمایه گذاری های وسیع در پشتیبانی از توسعۀ پایدار و ایجاد مشاغل با کیفیت صورت بپذیرد

سندیکاهای اروپایی اظهار می دارند که بیش از ۲۶ میلیون نفر در اروپا بیکار هستند که دست کم ۱۰ میلیون نفر بیش از شمار بیکاران اروپا در سال ۲۰۰۸ است. افزون بر این، درآمد مزدبگیران در هیجده کشور عضو اتحادیۀ اروپا رو به سقوط نهاده است. در این میان وضعیت جوانان بمراتب بدتر است: هم اکنون هفت و نیم میلیون جوان اروپایی فاقد کار و از ادامۀ تحصیل و آموزش حرفه‌ای نیز محروم هستند. همزمان شمار قابل توجهی از جوانان تحصیلکرده در جستجوی کار و آینده‌ای بهتر، کشور خود را ترک می کنند.

رادیو فرانسه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا