زنان

زنان صنعتگر کمتر از ۷ درصد سرمایه‌های کشور را در اختیار دارند

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کمتر از ۷ درصد از سرمایه های کشور در اختیار زنان صنعتگر است. سهیلا جلودار زاده، مشاور وزیر صنعت، معدن در یک نشست خبری که صبح امروز برگزار شد اظهار داشت: کشور ما در شرایطی بسر می برد که بدلیل سوء مدیریت ها و افزایش تحریم ها به لحاظ اقتصادی در وضعیت مناسبی نیست و امروز زنان نقش آفرین تاثیری جدی در اقتصاد و فرهنگ کشور دارند…

وی ادامه داد:هم اکنون در جامعه روستایی ما و به خصوص در بخش صنایع دستی و کشاورزی زنان حضوری فعال دارند و اکثر صادرات سنتی ما در زمینه زعفران، پسته و فرش از سوی زنان انجام می شود.
وی خاطر نشان کرد: سرشماری دقیقی از میزان تولیدات زنان در کشور موجود نیست اما ۵۰ درصد شاغلین در وزارت صنعت، معدن و تجارت را زنان تشکیل می دهند که از این میزان ۲۰ درصد در سمت مدیر کلی و ۴ تا ۷ درصد در سمت مدیریت عالی هستند، اما در بخش های مختلف صنعتی زیر ۷ تا ۸ درصد سرمایه در اختیار زنان است.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار تصریح کرد: فضایی بالغ بر ۶ هزارمتر مربع برای برگزاری این نمایشگاه در نظر گرفته شده و کلیه زنان فعال در سه بخش خصوصی، دولتی و سازمان های خیریه و در گروه های صنعتگر، تاجرو کشاورز در این نمایشگاه حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه وزارت خانه هایی چون نفت ارتباطات جهاد کشاورزی فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز سازمان حفاظت از محیط زیست، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و همچنین بنیاد بیماری های خاص و بنیاد خیریه محک در برگزاری این حمایت کرده اند اظهار داشت: در این نمایشگاه همایش های جانبی و نشست های تخصصی نیز برگزار می شود و سعی شده از زنان توانمند مطرح در تمامی عرصه ها دعوت به عمل آید.
وی تصریح کرد: زنان کارآفرین و توانمند ایرانی به منظور جبران ۸ سال حذف فیزیکی شان از جایگاه های اقتصادی، صنعتی، فرهنگی، سیاسی و سیاست گذاری کشور، نمایشگاه برگزار می کنند.
گفتنی است، نخستین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی ۳۰ فروردین تا ۲ اردیبشت ماه ۱۳۹۳ در نمایشگاه بین المللی تهران و از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی افتتاح می شود.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا