اخبار

اعتراض خانواده زندانیان سیاسی به سکوت دولتمردان در قبال فجایع اوین + ویدئو

از سوی دولت فردی بین خانواده‌ها حاضر شده و قرار است ۵ نماینده از سوی خانوده‌ها برای گفت‌وگو با مقامات دولتی داخل پاستور بروند. همچنین از بقیه خانواده‌ها درخواست شده که محل را ترک کنند اما آنها تا پایان گفت‌وگوی نماینده‌هایشان با مقامات دولتی در همانجا خواهند ماند….

نه تنها خانواده‌های زندانیان که بسیاری دیگر هم برای ابراز هم‌دردی با آنها و عزیزان دربندشان به پاستور و دفتر ریاست‌جهوری رفتند تا اعتراض خود را نسبت به ضرب و شتم و عدم رسیدگی به وضعیت مجروحان واقعه پنجشنبه زندان اوین، نشان دهند.

همهمه در میان جمع زیاد است، ملاقات روز گذشته آنان با زندانیان نه تنها از نگرانی‌هایشان کم نکرد که مشاهده آثار کبودی و ضرب و شتم غیرانسانی و همچنین نگه‌داری بسیاری از زندانیان در انفرادی، بر نگرانی خانواده‌ها افزوده و باعث تجمع آنان روبه‌روی پاستور شده است. خانواده‌ها و دوستان و حامیان زندانیان سیاسی به پاستور رفتند تا اعتراض خود را به گوش رییس‌جمهور و اعضای هیات دولت که تا کنون واکنشی نسبت به این فاجعه نشان نداده‌اند، برسانند.

به گزارش خبرنگار کلمه، تجمع‌کنندگان با سر دادن شعارهایی نظیر «وزیر بی کفایت استعفا استعفا» «این همه رای گرفتین دولت چرا نشستین» و «اوین شده فلسطین دولت چرا نشستین» اعتراض خود را به سخنان مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری که مدعی شده بود تنها جراحات سطحی برای دو تن از زندانیان به جود آمده، نشان داده و خواستار استعفای وزیر دادگستری بدلیل این سخنان کذب شدند.

پس از گذشت ساعتی از تجمع، خلیلی‌نژاد مسول ارتباطات دفتر ریاست جمهوری در تماسی خبر این تجمع را به مجید انصاری معاون پارلمانی حسن روحانی داد و از وی کسب تکلیف کرد.

بنابر آخرین گزارش‌ها، از سوی دولت فردی بین خانواده‌ها حاضر شده و قرار است ۵ نماینده از سوی خانوده‌ها برای گفت‌وگو با مقامات دولتی داخل پاستور بروند. همچنین از بقیه خانواده‌ها درخواست شده که محل را ترک کنند اما آنها تا پایان گفت‌وگوی نماینده‌هایشان با مقامات دولتی در همانجا خواهند ماند.

پیش از این خانواده‌های زندانیان سیاسی، روز یک شنبه نیز با تجمع روبه‌روی مجلس خواستار شناسایی عاملان این اقدام، رفع حبس انفرادی زندانیان و برگرداندن آنها به بند و رسیدگی به زندانیان در اعتصاب، مداوای هرچه سریعتر زندانیان مجروح توسط پزشکان معتمد خانواده‌ها واعزام نمایندگانی برای بازدید از بند ۳۵۰ شده اند.

همچنین برخی از خانواده‌های زندانیان سیاسی اعلام کرده‌اند که برای همراهی با عزیزان خود از امروز تا زمان رسیدن به خواسته‌هایشان روزه سیاسی می‌گیرند.

***

دعوت نمایندگان خانواده های زندانیان سیاسی به نهاد ریاست جمهوری برای مذاکره

 

۵ نماینده خانواده های زندانیان سیاسی برای مذاکره با نمایندگان دولت به نهاد ریاست جمهوری دعوت شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، نمایندگان خانواده های زندانیان سیاسی در لحظه ی تنظیم خبر در نهاد ریاست جمهوری منتظر مذاکره هستند.

در همین حال احمد حائری برادر سعید حائری نیز گفته است که ماموران امنیتی تاکید کرده اند که با مصاحبه هایی که در آن نشر اکاذیب نباشد مشکلی ندارند.

خانواده های زندانیان سیاسی طی روزهای گذشته اطلاع رسانی وسیعی درباره ی وضعیت زندانیان خود و ضرب و شتم و تهاجم خونین به بند ۳۵۰ زندان اوین داشته اند.

ساعتی پیش کلمه خبر داده بود که خلیلی‌نژاد مسول ارتباطات دفتر ریاست جمهوری در تماسی خبر این تجمع را به مجید انصاری معاون پارلمانی حسن روحانی داد و از وی کسب تکلیف کرده بود. همچنین از سوی دولت فردی بین خانواده‌ها حاضر شده و قرار بود که ۵ نماینده از سوی خانوده‌ها برای گفت‌وگو با مقامات دولتی داخل پاستور بروند.

کلمه

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا