زحمتکشان

زنان کارگر هم‌پای سایر کارگران در تولید نقش دارند

وجود دومیلیون ودویست هزار بیمه شده زن، چهارصد هزار کارگر بازنشسته و پانصد هزار بازمانده در خانواده تامین اجتماعی نشان دهنده حضور گسترده زنان کارگر در عرصه تولید کشور است/ متاسفانه در گزارشاتی که به دستمان می‌رسد می‌بینیم که در محیط‌های کار، استقلال زنان کارگر به اندازه مردان کارگر نیست…

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نام گذاری هفته کارگر یک مراسم سوری با مدت زمان کوتاهی نیست، بلکه نماینگر یک سال تلاش و کوشش و زنان کارگری است که پا به پای مردان کار می‌کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا «علی ربیعی» با اعلام این مطلب در همایش تجلیل از کارگران نمونه زن گفت: زنان زحمت کش ما هم در عرصه تولید خدمات و هم کانون خانواده فعالانه تلاش می‌کنند.
وزیر تعاون کار و رفاه احتماعی با بیان اینکه در جامعه ایران زنان از گذشته در عرصه تولید فعال بوده‌اند افزود: زنان ایرانی در پی دارهای قالی و زمین‌های کشاورزی در تولید سهم به سزایی داشتند و چنین نبوده که در جامعه نوین وارد فضای کار شود.
وی ادامه داد: من قبل از انقلاب که خودم کارگری می‌کردم با مشکلات کار زنان آشنا بودیم.
ربیعی افزود: علیرغم اینکه شنیدن نام کارگر از لحاظ تکتیکی مردان را در ذهن متبادر می‌کند، امّا وجود دومیلیون ودویست هزار بیمه شده زن، چهارصد هزار کارگر بازنشسته و پانصد هزار بازمانده در خانواده تامین اجتماعی نشان دهنده حضور گسترده زنان کارگر در عرصه تولید کشور است.
ربیعی خاطر نشان کرد: متاسفانه در گزارشاتی که به دستمان می‌رسد می‌بینیم که در محیط‌های کار، استقلال زنان کارگر به اندازه مردان کارگر نیست.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص برنامه‌های دولت برای رفع مشکلات زنان کارگر گفت: ۵۰ درصد از داروهای نازایی تخت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند و همچنین کلینیکی برای زنان در دست احداث داریم که در سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
ربیعی گفت: امیدواریم برخی از اقداماتی که در نظر داریم در سال جاری عملیاتی شود.
وزیر کار افزود: آنچه دولت تدبیر وامید برای آن تلاش می‌کنند ایجاد شغل برای هر خانواده و ارتقای کیفیت زندگی کارگران به ویژه کارگران زن است.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا