اخبار

دستگیری فعالین کارگری در آستانه ی روز جهانی کارگر

بر پایه گزارش های منتشره، رژیم ولایت فقیه در ادامه برنامه اعمال فشار و سرکوب جنبش مستقل سندیکایی زحمتکشان کشور،  در آستانه اول ماه مه، روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت) دو تن از هماهنگ کنندگان طومار اعتراضی چهل هزار نفری و اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، جعفرعظیم زاده وجمیل محمدی، در ساعت یک نیمه شب با یورش ماموران امنیتی در خانه های خود بازداشت شدند .در همین راستادر طی مراسم روز کارگر ۲۳ تن از کارگران شرکت واحد همراه با ضرب و شتم و توهین بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.در آستانه صبح روز ٩ اردیبهشت نیز ۵ نفر از فعالین کارگری در سنندج و از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران خلیل کریمی، شیث امانی، شریف ساعد پناه، مظفر صالح نیا و صدیق کریمی به اداره اطلاعات سنندج احضار و مورد بازجوئی قرار گرفتند …

بازداشت دو فعال کارگری در آستانه روز جهانی کارگر

به گزارش تارنمای اتحادیه آزاد کارگران ایران، همزمان با این بازداشتهای غیر قانونی شبانه، منزل مسکونی پروین محمدی یکی دیگر از هماهنگ کنندگان این طومار کارگری مورد حمله ماموران امنیتی قرار گرفت. در جریان این حمله وحشیانه ماموران درب منزل را برای ورود به خانه خانم محمدی شکستند ولی به دلیل عدم حضور او موفق به بازداشت وی نشدند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با غیر قانونی و ضد کارگری خواندن این بازداشت ها، جامعه کارگری را برای برگزاری بزرگداشت هر چه باشکوه تر روز جهانی کارگردعوت کرده است.

در این فراخوان این تشکل مستقل کارگری جامعه کارگری را در اعتراض به تصویب دستمزدهای زیر خط فقر و بیکاری و گرانی و جهت رساندن صدای خود به گوش مسئولین برای شرکت جویی در تجمعی در محل وزارت کار از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت دعوت کرده است.
کلمه
***

بازداشت ۲۳ تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد

در طی مراسم روز کارگر ۲۳ تن از کارگران شرکت واحد همراه با ضرب و شتم و توهین بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ظهر پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت در پی مراسم روز کارگر که در میدان آزادی تهران برگزار شد ۲۳ تن از کارگران اتوبوسرانی تهران که از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد هستند در میدان آزادی بازداشت شدند.

هنگام بازداشت این کارگران مورد ضرب و شتم، توهین و بدرفتاری قرار گرفتند.

ابراهیم مددی، سعیدی، وحیدی و نهمتی جزء بازداشت شدگان ظهر روز پنج‌شنبه هستند.

بازداشت شدگان با تویوتاهای قفس دار به زندان اوین منتقل شدند.

این در حالی است که امروز حسن روحانی در سخنرانی روز کارگر گفت: کارگران باید بتوانند از طریق تشکل ها و جمعیت های آزاد، صدای خود را آسان تر و شفاف تر به گوش مسئولان و وزارت کار برسانند.

آقای روحانی افزود : دولت نباید در این تشکل ها مداخله کند زیرا این تشکل ها مردمی است و دولت صرفا باید زمینه لازم را برای فعالیت این تشکل ها فراهم و از آنها حمایت کند.
هرانا

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا