اخبار

بازداشت تعدادی از اعضای سندیکای کارگران فلزکار مکانیک در غرب تهران

نیروهای امنیتی رژیم ولایت فقیه تعدادی از اعضای سندیکای کارگران فلزکار مکانیک را در غرب تهران بازداشت کرده اند.به گفته یکی از فعالان کارگری، تعداد بازداشت شدگان دقیقا مشخص نیست اما مازیار گیلانی نژاد، یکی از اعضای سندیکای کارگران فلزکار مکانیک،‌ در میان بازداشت شدگان بوده است…

بر اساس گزارش های منتشر شده ،‌ فعالان کارگری در جریان برپایی مراسمی خانوادگی به مناسبت روز جهانی کارگر بازداشت شده اند.این بازداشت ها یک روز پس از یورش نیروهای امنیتی و سرکوبگر رژیم ، بر فعالان سندیکایی کشور در جشن اول ماه مه،که با نقض آشکار قانون کار و موازین بین المللی می باشد ،صورت گرفته است.

در این تجمع قرار بود به سیاست های اقتصادی دولت حسن روحانی،‌از جمله حداقل حقوق ماهانه ۶۰۹ هزار تومان برای کارگران، اعتراض شود.
تاکنون سران رژیم ولایت فقیه در ارتباط با اخبار و گزارش های مربوط به این بازداشت ها واکنشی از خود نشان نداده اند.این بازداشت‌ها در شرایطی صورت گرفتند که ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر می‌گوید:‌ هر انسانی محق به آزادی گردهمایی و تشکیل انجمن‌های مسالمت آمیز است.

***
اطلاعیه شماره ١٧٩: بازداشت تعدادی از اعضای سندیکای کارگران فلزکار مکانیک در غرب تهران
بنا بر خبرهای منتشر شده روز ١٢ اردیبهشت در جریان تجمعی که از سوی سندیکای کارگران فلزکار مکانیک در برغان در غرب تهران، برگزار شده بود، حدود ٨٠ نفر از شرکت کنندگان توسط سرکوبگران رژیم اسلامی دستگیر شدند. مازیار گیلانی نژاد از اعضای این سندیکا یکی از این بازداشت شدگان است.

در اطلاعیه های شماره قبل نیز اطلاع دادیم که دستگیر شدگان روز ١١ اردیهبشت در مقابل وازرات کار پروین محمدی و شاهپور احسانی راد از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و ٢٣ نفر از اعضای سندیکای شرکت واحد که در پایانه آزادی بازداشت شده بودند روز گذشته آزاد شدند. همچنین کورش بخشنده و منصور محمدی از دستگیر شدگان شهر سنندج امروز ١٢ اردیبهشت آزاد شدند. اما جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی که در آستانه روز جهانی کارگر در نیمه شب ٩ اردیبهشت بازداشت شده بودند، همچنان در زندانند.

اعضای دستگیر شده سندیکای کارگران فلزکار مکانیک، جعفر عظیم زاده و جمیل محمدی و همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی باید فورا از زندان آزاد شوند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

١٢ اردیبهشت ۱۳۹۳ ٬ ٢ مه ۲۰۱۴
Shahla_daneshfar@yahoo.com
Bahram.Soroush@gmail.com
http://free-them-now.blogspot.com

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا