زحمتکشان

سندیکای کارگران هفت تپه:روز جهانی کارگر مبارک باد

امروز در حالی سال جدید کارگریمان را سپری می کنیم که دشواریها ومصائب طبقه کارگر پایانی ندارد.دستمزد پایین تر از خط فقر که خود یکی از اولین مصیبت های کهنه وهمیشگی، طبقه کارگر بوده وهست.این در حالیست که در اولین سخنرانی آقای حسن روحانی پس از انتخابات،ایشان تاکید نمودند که «حقوق کارگران باید بر اساس نرخ واقعی تورم ،افزایش یابد». رژیم ولایتِ فقیه و دولت «تدبیر و امید» آن با به‌کارگیریِ تزویر و ریا برای فریب مردم برنامه‌های اقتصادیِ به‌شدت ضدِ کارگری و ضدِ مردمی خود را به اجرایی می‌ گذارد. همراهِ باحیله و به‌کارگیری ترفندهای متنوع برای اجرای برنامه‌های اقتصادیِ دیکته شده از سوی صندوق بین‌المللی پول و تضمین کردنِ منافع طبقاتی کلان سرمایه‌دارانِ داخلی و خارجی، رئیس جمهورِ ماهیتِ ”معتدلِ“‌ش را به کارگران و زحمتکشانِ کشور نشان داد…

اما دردا که همیشه فاصله حرف تا عمل چه بسیار بوده است.زیرا بنا بر آمار دولتی که نرخ تورم در حدود۳۵ درصد اعلام شده بود،دستمزد کارگران تنها ۲۵درصد افزایش یافت. یعنی اینکه کارگران در سال پیشرو نسبت به سال گذشته بازهم فقیر تر میشوند.با این حال، نداشتن حق اعتصاب وعدم وجود تشکل مستقل کارگری که بتواند از زندگی ما کارگران دفاع کند موجب شده که کارگران در مقابل اجحاف وستمی که بر آنها روا میشود،بی پناه و درمانده باشند. از طرف دیگر،درحالی که روز جهانی کارگر،روز جشن وشادی تمامی کارگران در جهان است. روزیست که کارگر ،احساس بودن ،غرور وافتخار می کند.یعنی روزیست که فقط مال ما کارگران است. وبا اینکه اول ماه می در اکثر کشورهای دنیا ،روز جشن کارگران و تعطیل رسمی میباشد.اما متاسفانه در کشور ما بجای اینکه اول ماه می روزی باشد که کارگران با برگذاری جشن وسرور و حق راهپیمایی ،اندکی از حس تالم ، بخاطر زندگی کردن در زیر خط فقر التیام یابد ،اما مشاهده میشود که بنا بر همان رویه های گذشته و در اثر تنگ نظریهای برخی از مسئولین ،کام کارگران را بازهم زهرآگین میکنند. بطوریکه در همین روزجهانی کارگر که سپری نمودیم بازهم تعدادی از فعالین کارگری از قبیل اقایان ،جعفر عظیم زاده ،جمیل محمدی ومازیار گیلانی نژاد ،تنها بخاطر تلاش در جهت پاسداشت این روز مبارک، بازداشت وروانه زندان شدند.
سندیکای کارگران هفت تپه ضمن محکوم نمودن اینگونه اعمال ،خواهان آزادی فوری وبی قید وشرط این کارگران زندانی وهمچنین سایر کارگران زندانی که بخاطر دفاع از منافع کارگری خود به زندان افتاده اند.
با آرزوی اعتلا وسربلندی طبقه کارگر در جهان
سندیکای کارگران هفت تپه
۱۶/۱/۱۳۹۲

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا