زحمتکشان

اعتراض صنفی کارگران کارخانه سیمان دشتستان وارد هشتمین روز خود شد.

 امروز ۸ روز است که حدود ۴۰۰ کارگر کارخانه سیمان دشتستان در واکنش به بی‌توجهی کارفرما به درخواستشان از غذا خوردن در کارخانه خوداری می‌کنند….


«محمد اسماعیل محمد صالحی» یکی از کارگران کارخانه سیمان دشتستان در این باره به ایلنا گفت:

 کارگران این واحد صنعتی در عین حال که خواستار پیگیری مطالبات صنفی خود، دغدغه تولید نیز دارند و از مدیریت کارخانه و مسئولان استانی انتظار دارند که به دغدغه‌های آن‌ها رسیدگی کنند.

وی افزود: با پیگیری کارگران سیمان دشتستان، صبح امروز در محل اداره کار ورفاه اجتماعی منطقه برای پیگیری مطالبات کارگران این واحد تولیدی جلسه‌ای تشکیل شد که در آن نماینده کارگران و نماینده کارفرما نیز حضور داشتند.

به گفته وی، مهم‌ترین خواسته کارگران این کارخانه موضوع تغییر عنوان شغلی در قراردادهای کار است که باعث محرومیت کارگران از مزایای قانونی شده است.

او بابیان اینکه کاهش اضافه کاری، حق شیفت وتغییر زمان شیفت کاری از دیگر مطالبات کارگران این واحد صنعتی است، اظهار داشت: موضوع دیگیری که برای کارگران این کارخانه حائز اهمیت است محاسبه پاداش تولید بر اساس تولید «کلینکر (میزان تولید)» است که در حال حاضر گفته می‌شود این پاداش‌ها باید بر اساس فروش کلینکر محاسبه شود.

توضیحات کارفرما
در این رابطه آقای «کورش ظفری» رئیس کارخانه سیمان دشتستان با تکذیب اعتراض کارگران این واحد تولیدی به شیوه خود‌داری از خوردن غذا در ساعات کاری، گفت: کارگران تا همین دیروز در رستوران کارخانه غذا می‌خورده‌اند.

وی در عین حال وظیفه ارائه توضیحات بیشتر در خصوص مطالبات صنفی کارگران را به مسئولان روابط عمومی این سیمان دشتستان محول کرد اما در ‌‌نهایت مسئول روابط عمومی این واحد تولیدی در پاسخ به خبرنگار ایلنا اینطور استدلال کرد که بدون اطلاع و هماهنگی با کارفرما نمی‌تواند در مورد وضعیت کارگران پاسخی بدهد.

گفتنی است، موضوع اعتراض صنفی کارگران کارخانه سیمان دشتستان امروز صبح در حالی از سوی رئیس کارخانه تکذیب می‌شود که پیش‌تر در ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری، جانشین وی آقای «نیری فر» غذا نخوردن تعدادی حدود ۴۵ نفر از کارگران را تایید کرده بود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا