جوانان

پولی شدن مدارس تنها به پنجشنبه‌ها محدود نمی‌شود

پولی شدن مدارس تنها به پنجشنبه‌ها محدود نمی‌شودخیلی از مدارس دولتی بابت ۵ روز هفته پول کلانی از مردم می‌گیرند./ باید قبل از توزیع فرم هزینه، فهرستی از برنامه‌هایی که در روز پنجشنبه برای دانش آموزان درنظر گرفته‌اند به همراه درج هرینه هر یک از آن‌ها در اختیار اولیا دانش آموزان قرار دهند…

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش در واکنش به دریافت پول از والدین در صورت مدرسه رفتن دانش‌آموزان در روزهای پنج شنبه‌ گفت: متاسفانه همین الان هم خیلی از مدارس دولتی بابت ۵ روز هفته پول کلانی از مردم می‌گیرند.

ابراهیم سحرخیز در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: ۳۰ درصد مدارس روستایی هستند که به نظر می‌رسد نه روستاییان و نه معلمان تمایلی برای حضور در مدرسه در روزهای پنجشنبه نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اولیا نیز از این طرح استقبال نمی‌کنند، افزود: در شهری همانند تهران که اولیاء خودشان در روز‌های پنجشنبه تعطیل هستند، طبعا ترجیح می‌دهند در کنار فرزندانشان باشند و به نظر می‌رسد خیلی از این طرح استقبال نخواهند کرد.

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر هم قرار است پنجشنبه کلاس فوق برنامه برای دانش آموزان گذاشته شود باید اختیاری باشد و قبل از برگزاری این کلاس‌ها با اعلام عمومی باید تعداد داوطلبان برای حضور در آن‌ها مشخص شود.

سحرخیز ادامه داد: دانش آموزان و اولیای آن‌ها باید بدانند که چه برنامه‌ای قرار است در روز پنج شنبه برای آنها گذاشته شود و در صورتی که استقبال کنند در این کلاس‌ها شرکت و هزینه آن را نیز می‌پردازند.

وی با تاکید بر اینکه برای معلمی که در روز پنجشنبه در مدرسه حضور می‌یابد باید اضافه کار ویژه‌ای در نظر گرفته شود، افزود: پنجشنبه هم همانند جمعه برای معلمان یک روز تعطیل محسوب می‌شود و موظف نیستند که به مدرسه بیایند.

سحر خیز در خصوص توزیع فرم‌های اختیاری «هزینه پنجشنبه» گفت: قبل از توزیع فرم هزینه، اولیا و دانش آموزان را باید خوب توجیه کنند اگر چه به نظر می‌رسد مدیران مدارس خیلی طالب این نیستند که دانش آموزان روز پنجشنبه به مدرسه بیایند.

وی ادامه داد: در صورتی که این طرح بصورت اجباری اجرا نشود، مردم چندان از آن استقبال نخواهند کرد.

سحرخیز افزود: باید قبل از توزیع فرم هزینه، فهرستی از برنامه‌هایی که در روز پنجشنبه برای دانش آموزان درنظر گرفته‌اند به همراه درج هرینه هر یک از آن‌ها در اختیار اولیا دانش آموزان قرار دهند.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا