زحمتکشان

کارگران سیمان آبیک در محوطه این کارخانه تجمع کردند

جمعی از کارگران کارخانه سیمان آبیک صبح امروز در اعتراض به کاهش حقوق و سایر مطالبات صنفیشان در محوطه کارخانه مقابل سالن غذا خوری کارخانه تجمع کردند…

یکی از کارگران در توضیح علت اعتراض کارگران سیمان آبیک، به ایلنا گفت: تجمع صنفی کارگران سیمان آبیک که از صبح دیروز (سوم خرداد ماه) آغاز شده است در اعتراض به بی‌توجه‌ای کارفرمای کارخانه نسبت به اجرای قانون مشاغل سخت وزیان آور و بازنگری در محاسبه حقوق و سایر مزایای قانونی است.

او تعداد کارگران شاغل در کارخانه را حدود ۳۰۰ کارگر ذکر کرد و گفت: در آمد برخی از کارگران نزدیک به حداقل‌ است و از این بابت میزان دریافتی آنان کفاف معاش زندگیشان را نمی‌دهد.

او با بیان اینکه قانون مشاغل سخت وزیان آور در مورد کارگران کارخانه سیمان آبیک از سال ۸۷ اجرایی نشده است، در ادامه افزود: اخیرا در کارخانه سیمان آبیک چند فیلتر هوا و دستگاهای تصویه آب در حال نصب هستند تا از این طریق این کارخانه به عنوان واحد نمونه صنعت پاک معرفی شود.

او در خاتمه با بیان اینکه اعتراض صنفی دیروز کارگران به مدیر عامل در حالی خاتمه یافت که به درخواست ایشان ۲۰ نفر از کارگران به نمایندگی از سایر کارگران به دفتر ایشان دبرای حل مشکلات دعوت شدند که در نهایتبه نتیجه مطلوبی نرسید.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا