زحمتکشان

تحصن کارگران معدن سنگ‌آهن بافق برای سی و هشتمین روز متوالی

تحصن بیش از ۵ هزار کارگر معدن سنگ‌آهن بافق برای سی و هشتمین روز متوالی در اعتراض به واگذاری سهام این معدن به بخش خصوصی

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بافق از تحصن کارگران معدن سنگ‌آهن مرکزی این شهرستان برای سی و هشتمین روز متوالی خبر داد…

«محمد عباسی بافقی» در این باره به ایلنا گفت: تحصن بیش از ۵ هزار کارگر معدن سنگ‌آهن مرکزی بافق در اعتراض به واگذاری ۲۸/۵ درصد از سهام این معدن به بخش خصوصی به سی و هشتمین روز متوالی خود وارد شد.

وی با اشاره به بررسی مطالبات کارگران متحصن در جلسه‌ای که سه‌شنبه هفته گذشته (۲۷ خرداد) در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه از لغو واگذاری سهام معدن به بخش خصوصی با دستور شخصی رئیس‌جمهور و مصوبه هیات دولت در تاریخ ۲۵ خرداد (یکشنبه هفته گذشته) خبر داد.

به گفته عباسی بافقی، این جلسه با حضور امام‌جمعه، اعضای شورای اسلامی و نمایندگان شهرستان بافق در مجلس نهم برگزار شد اما با گذشت یک هفته، هنوز از مصوبه هیات دولت یا دستور مکتوب رئیس‌جمهور خبری نشده است.

وی در ادامه با اشاره به لغو مجدد سفر وزیر کار به شهرستان بافق، تصریح کرد: قرار بود وزیر کار امروز (سه‌شنبه ۳ تیر) در جمع کارگران متحصن حاضر شود اما سفر آقای ربیعی به شهرستان بافق برای دومین بار لغو شده است.

وی افزود: پیش‌تر قرار بود آقای ربیعی در تاریخ ۱۲ خرداد در جمع کارگران متحصن حاضر شود که آن سفر نیز به دلایل مبهم لغو شده بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بافق با انتقاد از تعلل دولت در ابلاغ مصوبه لغو واگذاری سهام معدن به بخش خصوصی، بیان کرد: از تهران مخابره می‌شود دولت به دلیل آنکه کارگران از پیگیری مطالباتشان کوتاه نیامده و سر کار خود حاضر نشده‌اند، حاضر نیست در مقابل آنان کوتاه بیاید.

وی با اشاره به جلسه‌ای که قرار بود پس از بازگشت معاون اول رئیس‌جمهور به کشور به‌منظور بررسی لغو واگذاری سهام معدن به بخش خصوصی برگزار شود، از آقای جهانگیری به دلیل آنکه برای برگزاری این جلسه وقت نمی‌دهد، انتقاد کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بافق در پایان اظهار کرد: اعتراض صنفی کارگران معدن سنگ‌آهن مرکزی بافق در شرایطی به چهلمین روز متوالی‌اش نزدیک می‌شود که اظهارات متناقض مسئولان دولتی باعث شده است دیوار بی‌اعتمادی میان کارگران متحصن و دولت هر روز بلندتر از قبل شود.

گفتنی است اعتراض صنفی کارگران معدن سنگ آهن مرکزی بافق در اعتراض به خصوصی سازی این معدن از تاریخ ۲۷ اردیبهشت آغاز شده است.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا