گوناگون

بدون نظر خامنه ای گفت‌وگوهایِ هسته‌ای امکان پذیر نیست

جلسه مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در تالار مدرس ساختمان مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار شد…

به گزارش خانه ملت ، محمدجواد ظریف در این نشست در مورد آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای و مسائل بین المللی و اوضاع عراق نکاتی را مطرح کرد و به سوالات بیش از ۱۵ نفر از نمایندگان مجلس پاسخ داد.
ظریف با بیان اینکه فشار بر ایران و تحریم های مجدد و بازگشت به وضعیت قبل از مذاکرات ‍‍ژنو برای غربی ها دیگر ممکن نیست گفت: توانستیم فضایی در سطح بین الملل ایجاد کنیم که حتی اگر مذاکرات هم به نتیجه نرسد آمریکا نتواند شرایط تحریم را مانند قبل اجرا کند.

ظریف با بیان اینکه ما می دانستیم مشکلات از زمان نگارش توافق آغاز خواهد شد گفت: می دانیم که روی خط قرمزها نباید مذاکره و توافق کرد هر چند که آنها بخواهند بر روی خط قرمز ها مذاکره کنند.

وزیر امور خارجه گفت: ما به آنها گفته ایم مشخص کنید که تحریم ها چگونه رفع خواهد شد و اگر قرار است بی اعتمادی باشد ما هم به غربی ها بی اعتمادیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه از دهم تا ۲۹ تیرماه با ۱+۵ و اشتون در بروکسل وارد مذاکره خواهیم شد افزود: خطوط قرمز را رهبری مشخص می کنند و هرآنچه در مذاکرات بحث می شود با جزئیات خدمت ایشان گزارش می شودو تیم مذاکره کننده خود را ملزم به اجرای دقیق سیاست های نظام ونقطه نظرات رهبری می داند.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا