گوناگون

تجمع دوباره کارگران قند اهواز در مقابل ساختمان بانک ملی

به دنبال بی‌نتیجه بودن نشست روز گذشته مسئولان بانک‌های ملی و ملت در خصوص پرداخت مطالبات کارگران قند و شکر اهواز، صبح امروز این کارگران دوباره در مقابل ساختمان مرکزی بانک ملی تجمع کردند…

«حسن لویمی» از اعضاء شورای اسلامی کار کارخانه قند و شکر اهواز با اعلام این مطلب به خبرنگار ایلنا گفت: از روز ۳۱ خرداد ماه برای وصول مطالبات خود در تهران هستیم و تا امروز بانک‌های ملی و ملت جلسات متعددی در خصوص پرداخت ۴۵ ماه مطالبات معوقه ما برگذار کرده‌اند که تاکنون همه آنها بی‌نتیجه بوده است.

او با بیان اینکه پنج روز است که ۵۰ نفر از کارگران این کارخانه در خیابانهای تهران سرگردانند افزود: در آخرین جلسه ای که بعد اظهر دیروز سه شنبه (۳ تیر ماه) میان نمایندگان بانک ملی، ملت ونماینده کارگران انجام شده این دو بانک به بهانه های مختلفی تلاش دارند که از پرداخت مطالبات کارگران خوداری کنند.

او گفت: بانک ملت به عنوان سهام دار اصلی کارخانه نماینده ای را برای برسی وضعیت کارخانه و مطالبات کارگران انتخاب کرده است اما کارگران تا برسی وضعیت کارخانه که مسلما چندین ماه به طول خواهد انجامید دیگر نمی‌توانند بدون دریافت مطالبات خود زندگی کنند.

عضو شورای اسلامی کارگران قند اهواز با اشاره به اینکه کارگران این کارخانه وضعیت مالی خوبی ندارند اظهار داشت: بیکاری و بی پولی بحرانهای روحی وروانی بسیاری را برای آنان ایجاد کرده است، بطوریکه زندگی خانوادگی تعدادی از کارگران به طور کل متلاشی شده است.

او با بیان اینکه ما کارگران قند اهواز مام تلاش خود را برای محقق کردن مطالباتمان انجام می دهیم افزود: در پنج روز گذشته در بدترین شرایط موجود روزها پی گیر مطالباتمان بودیم، شبها در پارکها خوابیده ایم و دست خالی روی بازگشت به خانه را نداریم.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا