گوناگون

جلسه غیر رسمی خبرگان، در غیاب هاشمی و روحانی

اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به همراه رؤسا و نمایندگانی از کمیسیون‌های این مجلس، عصر روز چهارشنبه در یک اجلاس غیررسمی دور هم جمع شدند که جزئیات آن منتشر نشده است…

به گزارش کلمه، اگرچه دبیرخانه مجلس خبرگان چیزی به طور رسمی درباره جزئیات این جلسه غیررسمی منتشر نکرده است، اما گفته شده که مهمترین موضوع بحث در این جلسه، وضعیت آیت الله مهدوی کنی و آینده مجلس خبرگان و همچنین دستور کار جلسه بعدی خبرگان در شهریور ماه بوده است.

گزارش ها حاکی است آیت الله هاشمی شاهرودی که نایب رئیس اول مجلس خبرگان است، ریاست این اجلاس غیررسمی را نیز برعهده داشته و در این جلسه شرایط بحرانی عراق را نیز به بحث گذاشته است.

وی که اصالتا عراقی و از اعضای مؤسس حزب الدعوه است که نوری مالکی نخست وزیر کنونی عراق از اعضای شاخص این حزب بوده، در جمع اعضای خبرگان گزارشی مفصل از شرایط عراق ارائه کرده و با وجود اتخاذ موضعی ملایم در قبال اهل سنت، موضعی تند علیه کردها گرفته و آنها را به کمک گرفتن نظامی از آمریکا و اسرائیل متهم ساخته است.

در این جلسه همچنین به اعضای خبرگان گزارش داده شده که وضعیت مزاجی آیت الله مهدوی کنی بهتر شده، اما هوشیاری وی تغییری نکرده است.

اجلاس رسمی خبرگان قرار است در شهریورماه آینده برگزار شود. اما بر اساس مباحثی که در جلسه امروز مطرح شده، هیات رئیسه قصد ندارند در صورت مشخص نشدن وضعیت آیت الله مهدوی کنی، رئیس جدیدی برای این مجلس انتخاب کنند.

این در حالی است که بر اساس آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری، اگر یکی از اعضای هیات رئیسه این مجلس فوت کند، باید در اولین جلسه بعدی برای او جانشین تعیین شود.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا