گوناگون

آلمان از دست جاسوسی‌های آمریکا به ماشین تحریر پناه می‌برد

رئیس کمیته تحقیقات جاسوسی آمریکا در پارلمان آلمان تاکید کرد که دولت برلین همچنان از ایمیل و تلفن‌های رمزگذاری شده استفاده خواهد کرد، اما استفاده از ماشین تحریرهای قدیمی را توسعه می‌دهد…

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ پاتریک سنسبرگ، رئیس کمیته تحقیقات پارلمان آلمان در امور بررسی جاسوسی‌های آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ARD گفت: دولت آلمان در تلاش است تا از برنامه‌های جاسوسی آمریکا در امان بماند. به همین منظور دولت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان حتی در نظر دارد تا از ماشین تحریرهای قدیمی که به وسایل الکترونیکی مجهز نباشند، استفاده کند.

آنگلا مرکل در سال گذشته میلادی هدف جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) قرار گرفت که تلفن همراه وی را شنود کرده بودند. در ادامه بی‌اعتمادی در رابطه‌ی واشنگتن – برلین، مردی که گفته می‌شود کارمند آژانس اطلاعات آلمان است، در ماه جاری میلادی به عنوان جاسوس و به اتهام فروش اسناد محرمانه به آمریکا بازداشت شد.

آلمان اولین کشوری نیست که تلاش می‌کند تا از فناوری‌های غیر پیچیده به منظور مبارزه با جاسوسی استفاده کند. سال گذشته میلادی سرویس امنیت فدرال روسیه تصمیم گرفت تا از ماشین تحریرها و اسناد کاغذی استفاده کند و این تصمیم پس از افشای اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا از سوی ادوارد اسنودن، کارمند سابق این نهاد اتخاذ شد.

در همین حال نیکولای کووالو، ‌رئیس سابق سرویس امنیت فدرال روسیه در مصاحبه با روزنامه ایزوستیا گفت: هر نوع اطلاعاتی را می‌توان از کامپیوترها استخراج کرد. بنابراین به منظور حفظ اطلاعات محرمانه، بهترین روش ابتدایی که اولویت دارد استفاده از دست انسان و خودکار و ماشین تحریر است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا