گوناگون

مسعود اوزیل پاداش خود را به کودکان غزه اهدا کرد

ستاره خط میانی تیم ملی آلمان جایزه‌ای را که به‌خاطر کمک به ژرمن‌ها برای فتح جام جهانی ۲۰۱۴ کسب کرده بود به کودکان جنگ‌زده غزه تقدیم کرد..

مسعود اوزیل ستاره ترک تبار تیم ملی آلمان پاداش جام جهانی خود را به کودکان غزه اهدا کرد. مسعود اوزیل در سال ۱۹۸۸ در شهر «گِلزِنکیشن» واقع در غرب به دنیا آمده است. پدر اوزیل وقتی دو ساله بود همراه خانواده به آلمان مهاجرت کرده‌اند. در ترکیه آنها در شهری کوچک در نزدیکی «زونگول‌داغ» واقع در ساحل دریای سیاه زندگی می‌کردند.

به گزارش پایگاه خبری «خبر۷»، ستاره ترک تبار تیم های فوتبال ملی آلمان و آرسنال پاداش حدود ۳۵۰ هزار یورویی قهرمانی رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خود را به کودکان غزه اهدا کرد.

این خبر از سوی خود مسعود اوزیل و مدیر برنامه‌های او تایید نشده است.

در افکار عومی آلمان مسعود اوزیل, مسعود جوانی خجالتی و کم‌حرف و خویشتنداری محسوب می‌شود و و الگویش زین‌الدین زیدان، فوتبالیست الجزایری‌تبار فرانسه است.

او دارای تابعیت آلمانی است. درباره هویت و ملیت خود می‌گوید: «من در زندگی خود بیش از ترکیه در اسپانیا بوده‌ام. بنابراین من اسپانیایی آلمانی-ترک‌تبار هستم. چرا ما اینقدر محدود فکر می‌کنیم؟ من می‌خواهم یک فوتبالیست به حساب آورده شوم و فوتبال یک امر بین‌المللی است و هیچ ارتباطی با ریشه و خانواده و ملیت ندارد.»

آییــــــــــنۀ تراکـتور

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا