گوناگون

با وجود آتش بس حملات شدید ارتش اسرائیل به رفح ۵۰ نفر کشته و۲۰۰نفر زخمی شدند

روز جمعه، ١٠ مرداد (١ اوت)، از ساعت ٨ بامداد به وقت محلی، آتش‌بس هفتاد و دو ساعته‌ای در درگیری بین ارتش اسرائیل و پیکارجویان فلسطینی بر قرار شد.منابع فلسطینی اعلام کردند: بر اثر حملات شدید هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به رفح تاکنون بیش از ۵۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر زخمی شده اند…

کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی از درگیری های شدید در منطقه کرم ابوسالم مشابه آنچه قبلا در الشجاعیه رخ داد، خبر داد.

در همین حال مصر از پذیرش هیئتهای فلسطینی پس از مخالفت اشغالگران با هر گفتگویی پس از ناپدیده شدن یکی از نظامیانش در رفح خودداری کرد.

ساعاتی پس از اجرای آتش بس سه روزه در نوار غزه منابع فلسطینی از گلوله باران منطقه رفح در جنوب غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند. بر این اساس در پی این حمله صهیونیست ها سه نفر مجروح شدند.

با این حال وزارت خارجه اسرائیل با انتشار بیانیه ای در توجیه این اقدام خود مدعی شد نقض آتش بس توسط حماس انجام گرفته است. جروزالم پست در خبری به نقل از مقامات وزارت خارجه این رژیم نوشت: حماس آتش بس غزه را که برای کمک های انساندوستانه از امروز صبح آغاز شده بود، نقض کرد.

تل آویو مدعی است از ساعت ۸ صبح امروز ۱۵ موشک به سمت شهرک های صهیونیست نشین شلیک شده است. این در حالی است که پس از برقراری آتش بس پیشنهاد سازمان ملل رسانه های دیگر از زیر پا گذاشته شدن این توافق توسط صهیونیستها خبر دادند.

با اینهمه، لحظاتی پیش، گزارش شد که چهار نفر در اثر آتش نیروهای اسرائیلی کشته و دست کم پانزده تن دیگر زخمی شده‌اند. منابع حماس گفته‌اند که ارتش اسرائیل شهر رفح در جنوب غزه را هدف آتش توپخانه قرار داده اما گزارش‌های دیگری از حمله یک فروند هلی‌کوپتر اسرائیلی به این شهر خبر داده است.

هنوز از واکنش رسمی دولت اسرائیل گزارشی در دست نیست اما خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک منبع ارتش اسرائیل گفته است که این موضوع در دست بررسی است. پیشتر به نقل از منابع اسرائیلی گزارش شده بود که این حمله در واکنش به حمله پیکارجویان فلسطینی به داخل خاک اسرائیل صورت گرفته است.
خبار روزهای گذشته در اینجا قابل بزیابی است.
مهر

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا