گوناگون

خبری که از ایرنا حذف شد انتخابات تشکل روزنامه‌نگاران اقتدارگرا -حضور ۴ نفر برای انتخاب ۱۱ نفر!

برای شرکت در انتخابات تشکلی که اقتدارگرایان به موازات انجمن صنفی روزنامه نگاران ساخته اند، تنها ۴ نفر حضور یافتند؛ آن هم در جلسه ای که قرار بود ۱۱ عضو کادر مدیریت این تشکل را انتخاب کند!…

به گزارش کلمه، انجمن روزنامه نگاران مسلمان که از سوی مدیران رسانه های محافظه کار و اقتدارگرا برای موازی کاری و تضعیف انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران ایجاد شد، اگرچه از ابتدا هم پایگاه چندانی در بین اهالی مطبوعات نداشت، اما این روزها در شرایط به مراتب دشوارتری به سر می برد.

امروز قرار بود مجمع عمومی این تشکل برای انتخاب هیات مدیره و بازرسان انجمن روزنامه نگاران مسلمان برگزار شود. اما آنگونه که خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش داده، تنها «چهار نفر»! در محل این جلسه حضور یافته اند.

این در حالی است که در جلسه امروز قرار بوده ۹ عضو هیات مدیره و ۲ بازرس از سوی اعضا انتخاب شوند.

نظام الدین موسوی، دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان، مدیرعامل پیشین خبرگزاری فارس و از جمله افرادی است که نامش در فهرست بورسیه های غیر قانونی دولت قبل ذکر می شود.

وحید جلیلی، برادر سعید جلیلی نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، نیز از اعضای هیات مدیره این تشکل است.

مجمع عمومی تشکل روزنامه نگاران اقتدارگرا در حالی به این شرایط دچار شده که دستگاه قضایی و بخشی از دولت همچنان در راه احیای انجمن صنفی روزنامه نگاران که چند هزار عضو فعال دارد اما در سال ۸۸ تعطیل و پلمب شد، سنگ اندازی می کنند.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد نیز هیچ تلاشی برای کمک به احیای بزرگترین تشکل صنفی روزنامه نگاران نکرده و تنها به دنبال ایجاد چیزی تحت عنوان «نظام صنفی مطبوعاتی کشور» است که اکثر اهالی رسانه ها به اغراض نهفته در پس آن بدبین اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا