زحمتکشان

تجمع اعتراضی کارگران نساجی کاشان در مقابل دفتر نماینده شهرشان

نماینده کارگران کارخانه نساجی کاشان از تجمع این کارگران در مقابل دفتر نماینده این شهر به‌دلیل آنچه «پاس‌کاری و شانه خالی کردن مسئولان در برطرف کردن مشکلات چندین ساله کارگران» می‌خواند خبر داد…

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران معترض که تعدادشان نزدیک به ۱۰۰ نفر براورد می‌شد با تجمع در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس، خواستار جواب قطعی مسئولان به مشکلات و مطالبات خود شدند.

«محسن رمضانی» نماینده کارگران کارخانه نساجی کاشان در همین رابطه امروز به خبرنگار ایلنا گفت: مطالبه این کارگران دریافت حقوق معوقه، رسیدگی به وضعیت بازنشستگی پیش از موعد کارگران نساجی و پرداخت سنوات بازنشسته شدگان این کارخانه است.

نماینده کارگران نساجی کاشان ادامه داد: کارگران در دیدار با نماینده کاشان تاکید کردند که در صورت رفع نشدن مشکلات چندین ساله، ناچارند به همراه خانواده‌های‌شان در سفر به تهران در مقابل سازمان تامین اجتماعی تجمع کنند.

رمضانی افزود: کارگران با شکایت از دو سال سرگردانی و زندگی در ‌‌شرایط تنگدستی، تأکید کرده‌اند که صبر و شکیبایی آنان در طول چند سال اخیر در مقابل این بی‌قانونی، برای‌شان عایدی جز پرداخت بیمه اضافی و کار مضاعف نداشته است.

نماینده کارگران نساجی گفت: در تجمع اعتراضی دیروز کارگران، منصوری آرانی نماینده کاشان از کارگران معترض خواست تا روز چهارشنبه در محل بیت‌العباس (مکان مذهبی در کاشان) گرد هم آمده و با تشکیل هیئت امنایی متشکل از ۷-۸ نماینده کارگری به جمع‌بندی نهائی دست یابند.

زمان حل مشکلات معلوم نیست

«عباس‌علی منصوری‌آرانی» که روز گذشته در جمع کارگران معترض حاضر شده بود، امروز به خبرنگار ایلنا در کاشان گفت: بود: درحال حاضر بالغ بر ۴ هزار نفر از کارگران ریسندگی کاشان دچار مشکلات حقوق معوقه و سنوات بوده و هر یک بین ۲۰تا ۵۰ میلیون تومان بابت حقوق معوقه و سنوات طلب دارند.

او افزود: نمی‌توانم زمان خاصی را برای تحقق خواسته آنان اعلام کنم ولی مهم تحقق خواسته و مطالبات بحق این کارگران از ۱۵ سال پیش تاکنون است؛ لذا با همکاری مسئولان، وزرا و استاندار اصفهان امیدارم هرچه زو‌تر مشکل این کارگران که از اقشار کم در آمد جامعه هستند برطرف شود.

*****

در پی اعتراض صنفی روز گذشته در معدن «همکار» کرمان و توقف کار در این معدن، روابط عمومی فرمانداری راور از رفع  مشکلات نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از کارگران این معدن خبر داد.

نماینده روابط عمومی فرمانداری راور در این باره به ایلنا گفت: کارگران معدن‌ همکار از سالیان گذشته با مشکلاتی هم‌چون معوقات حقوق و دستمزد بازنشستگان معدن، پاداش تولید، سود ذغال‌سنگ و بیمه مواجه هستند.

یزدانی‌زاده در همین‌باره افزود: در روزهای گذشته این مشکلات در مجمع نمایندگان استان که با حضور مدیرعامل معدن، نماینده کرمان – راور در مجلس، مدیر کل اداره کار، رفاه و امور اجتماعی و برخی مسئولان شهرستان راور در معدن زغالسنگ همکار مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به یادآوری است، دیروز همزمان با حضور نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل اداره کار، رفاه و امور اجتماعی و برخی مسئولان شهرستان راور در معدن زغال‌سنگ همکار برای بررسی مشکلات این معدن، کارگران این معدن به‌دلیل پرداخت نشدن بموقع حقوق، پاداش‌های مقرر شده، سود ذغال‌سنگ دست از کار کشیده و با تجمع در مقابل ساختمان اداری این معدن خواهان رسیدگی هر چه سریع‌تر مشکلات خود شدند.

در ادامه پی‌گیری‌ها، خبرنگار ایلنا موفق به تماس با پورابراهیمی نماینده راور در مجلس نشد اما مسئول دفتر او از پیشنهاد تشکیل کارگروه پی‌گیری مشکلات کارگران ذغال‌سنگ معدن همکار توسط این نماینده خبر داد و اظهار داشت: اختلافات مربوط به مالکیت این معدن که بین شهرستان کوهبنان و راور نیز وجود دارد با تعامل و همکاری مسئولان دو شهر حل شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا