زحمتکشان

کارگران دو ماه حقوق نگرفته‌اند؛ زندگی بدون بیمه ۱۲۰۰ کارگر «نورد و لوله‌ صفا» طی ۱۴ ماه گذشته

کارگران کارخانه «نورد و لوله صفا» از پرداخت نشدن ۱۴ ماه حق بیمه خود به سازمان تامین اجتماعی خبر می‌دهند.یکی از کارگران کارخانه نورد و لوله صفا با اعلام این مطلب به خبرنگار ایلنا گفت:…

از ابتدای سال گذشته تاکنون کافرما تنها حق بیمه ماه‌های اردیبهشت، تیز و آذر ماه سال قبل را پرداخت کرده است و حق بیمه کارگران در سایر ماه‌ها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده‌ است.

این کارگر افزود: به همین دلیل اکنون مدتی است که سازمان تامین اجتماعی از تمدید اعتبار و یا تعویض دفترچه بیمه حدود ۱۲۰۰ کارگر این کارخانه خودداری می‌کند.

وی با بیان اینکه در همین رابطه روز گذشته (پنجشنبه ۲۳ مرداد) حدود ۸۰ نفر از کارگران نورد و لوله صفا در مقابل شعبه تامین اجتماعی در شهرستان ساوه تجمع کردند، گفت: در پی اعتراض کارگران؛ مسئولان تامین اجتماعی وعده دادند که تا سه ماه دفترچه بیمه کارگران را تمدید خواهند کرد.

این کارگر کارخانه نورد و لوله صفا با تاکید بر اینکه مسئولان شهرستان از‌‌ سال قبل در جریان مشکلات بیمه‌ای و درمانی او و همکارانش قرار دارند، یادآور شد: به موجب ماده ۳۶ قانون تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند در خصوص کارفرمایان بدحساب خدمات اجتماعی کارگران بیمه شده را وجه‌المصالحه قراردهند و از ارائه خدمات بیمه‌ای به آن‌ها خودداری کنند.

همچنین یکی دیگر از کارگران این کارخانه در خصوص مشکلات خود و همکارنش گفت: صرف نظر از مسئله پرداخت نشدن ۱۴ ماه حق بیمه کارگران این واحد صنعتی، از ابتدای سال جاری تاکنون تنها بابت ماه‌های فرودین و اردیبهشت به ماه مزد پرداخت شده است.

وی بابیان اینکه در مورد دستمزد اردیبهشت ماه نیز تنها پایه حقوق به کارگران پرداخت شده است، یادآور شد: در این مدت بسیاری از کارگران نورد و لوله صفا برای تامین هزینه‌های درمانی خود و خانواده‌هایشان با مشکلات جدی مواجه بوده‌اند.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا