گوناگون

ظریف: بعید است مذاکرات قبل از پایان مهلت ۴ ماهه به نتیجه برسد

محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با خانه ملت در پاسخ به این سوالی مبنی بر این که آیا امکان دارد قبل از اتمام مهلت چهار ماهه در مذاکرات هسته‌ای به نتیجه قطعی رسید؟ گفت: اگر توافق کلی در موضوعات مختلف مذاکرات هسته‌ای صورت بگیرد، باز هم نیاز به زمان وجود دارد تا جزییات مذاکرات انجام شود، بنابراین بعید است که زودتر از مهلت چهارماهه در مذاکرات به نتیجه قطعی برسیم…

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، «محمد جواد ظریف» در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد قبل از اتمام مهلت چهار ماهه در مذاکرات هسته ای به نتیجه قطعی رسید، گفت: اگر توافق کلی در موضوعات مختلف مذاکرات هسته ای صورت بگیرد، باز هم نیاز به زمان وجود دارد تا جزئیات مذاکرات انجام شود.

وی با بیان این که مذاکرات هسته ای در مجموع رو به پیشرفت است، ادامه داد: از ابتدا اعتقاد داشته و داریم که اگر اراده قوی از سوی غربی ها وجود داشته باشد، مذاکرات هسته ای خیلی زود به نتیجه می رسد.
ظریف درباره مذاکرات هسته‌ای ادامه داد: با توجه به واقعیاتی که در ۶ تا ۷ ماه گذشته از مذاکرات با گروه ۱+۵ درک شده، احساس شده که طرف مقابل با احتیاط بیش‌تری حرکت کرده است.

او درباره مذاکرات ایران و آمریکا در حاشیه مذاکرات هسته ای نیز اظهار داشت: گفت و گوهای دو کشور درباره موضوع هسته ای به این دلیل است که با سایر کشورها دارای روابط سیاسی رسمی هستیم و می توانیم از طریق سفرای کشورهای خارجی مقیم در تهران مذاکرات مختلف را پیگیری کنیم که این شرایط درباره آمریکا صدق نمی کند.

وی همچنین درباره تحولات عراق و روابط ایران با کردهای این کشور گفت: همواره با تمامی گروه های سیاسی عراق و از جمله کردها تعامل خوبی داشته ایم تا تمامیت ارضی عراق حفظ شود.

.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا