گوناگون

سدهای لار و لتیان خالی شد/ بحران آب در ایران

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: سد لتیان یک دوم و لار یک بیست و هفتم ظرفیت مخزن آب دارد، لذا ساکنین شرق تهران روزهای سختی پیش رو دارند…

علیرضا نوذری‌پور، معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص اعلام وضعیت اضطراری سدهای تهران به لحاظ ذخیره آبی گفت: در سدهای لتیان و لار ذخیره آب به حداقل ممکن کاهش یافته اما سدهای امیرکبیر و طالقان وضعیت ذخایر چندان بحرانی نیست.
آب سدهای تهران۵۰۰ میلیون متر مکعب منفی شد

وی افزود: روز گذشته ذخیره آب سدهای تامین کننده آب تهران نسبت به مدت مشابه سال ۹۱یعنی ۲۵ مرداد ۲ سال گذشته ۵۰۰ میلیون متر مکعب اختلاف را نشان می‌دهد.
هشدار؛ به روزهای سخت‌تر آبی نزدیک می‌شویم

نوذری‌پور تصریح کرد: با اعمال مدیریت مصرف از سوی مردم می‌توانیم از وضعیت بحرانی عبور کنیم و در غیر این صورت در پاییز دچار مشکل می‌شویم.

سدهای لار و لتیان خالی شد/ وخامت اوضاع شرق پایتخت

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر ذخیره مفید دو سد لار و لتیان ۷۵ میلیون متر مکعب است یعنی لتیان از ۸۵ میلیون متر مکعب ظرفیت ذخیره آب ۴۰ میلیون متر مکعب و لار از ۹۵۰ میلیون متر مکعب ظرفیت فقط ۳۵ میلیون متر مکعب آب دارد بنابراین حجم مخازن سد‌ها خالی شده است که باید با بارندگی و البته کمک مردم حل شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا