گوناگون

تغییرات گسترده در قوه قضائیه

محسنی‌اژه‌ای معاون قوه قضائیه می‌شود، منتظری دادستان کل کشور…

پس از آغاز دوره جدید ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی در قوه قضائیه، به زودی تغییراتی در سطوح عالی مدیریتی این قوه انجام خواهد شد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری قوه قضائیه (میزان)،در روز های آینده حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای به عنوان معاون اول قوه قضائیه، حجت‌الاسلام منتظری به عنوان دادستان کل کشور و حجت‌الاسلام کریمی به عنوان رئیس دیوان عالی کشور معرفی می شوند.

بر اساس اطلاعات کسب شده، حجت‎‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور و سخنگوی فعلی قوه قضائیه به عنوان معاون اول این قوه معرفی خواهد شد.

همچنین حجت الاسلام محمدجعفر منتظری رئیس فعلی دیوان عدالت اداری جایگزین حجت الاسلام محسنی اژه ای و دادستانی کل کشور می شود.

بر اساس این خبر حسین کریمی معاون قضائی قوه نیز به عنوان رئیس دیوان عالی کشور منصوب خواهد شد.

گفتنی است رهبر جمهوری اسلامی پنجشنبه ۲۳ مرداد حکم آیت الله آملی لاریجانی به عنوان رئیس قوه قضائیه را برای یک دوره پنج ساله دیگر تمدید کردند.

***

خبرگزاری قوه قضائیه خبر “تغییرات گسترده در سطوح عالی قوه قضائیه” را حذف کرد و اژه ای آنرا در حد شایعه خواند

صبح امروز خبرگزاری تازه تاسیس میزان متغلق به قوه قضائیه خبری در مورد تغییرات گسترده در قوه قضائیه منتشر کرد که بعد از مدتی آنرا از سایت حذف کرد.

در همین مورد اژه ای، دادستان کشور امروز در مصاحبه ای درباره این‌که آیا با دوره جدید ریاست آملی لاریجانی، تغییری در مسئولیت‌های مسئولان عالی قضایی صورت می‌گیرد؟ گفت: به طور طبیعی در دوره جدید قرار است اقدامات بیشتری در بعضی از حوزه‌ها شود، طبعا یکی از مسائل هم جابجایی مدیران است که به نظر رئیس قوه قضائیه بستگی دارد.

وی افزود: بنده فعلا موضوع تغییر سمت مسئولان را نشنیده‌ام و در حد شایعات است. در روزهای آینده اگر مواردی را رئیس قوه قضائیه تایید کند و قطعی شود حتما ابلاغ می‌کنند و شما هم مطلع خواهید شد. (ایسنا)

اظهار بی اطلاعی اژه ای در حالی است که در خبر حذف شده آمده بود که وی قرار است معاون اول رئیس قوه قضائیه شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا