گوناگون

تمدید آتش‌بس در غزه

یک مقام فلسطینی که در مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیلی‌ها شرکت دارد، بدون اشاره به جزئیات گفت: اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها موافقت کردند که ۲۴ ساعت دیگر آتش‌بس را تمدید کنند…

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، عزت الرشق، از سران بلندپایه حماس گفت: تمدید ۲۴ ساعته آتش‌بس برای تکمیل مذاکرات صورت گرفته است.

این مسئول بلندپایه جنبش اسلامی حماس گفت، مذاکرات آتش‌بس به علت کارشکنی‌های اسرائیل با سختی‌های بسیاری مواجه است. وی علت تمدید ۲۴ ساعته آتش‌بس موقت را درخواست مصر عنوان کرد.

عزت الرشق افزود، طرف مذاکره‌کننده اسرائیلی در قاهره تا لحظه آخر هم سعی در بر هم زدن مذاکره و به شکست کشاندن آن داشت و اگر دخالت مصر نبود، این اقدام صورت می‌گرفت. از سوی دیگر، یک مقام صهیونیست اعلام کرد، اسرائیل با تمدید ۲۴ ساعته آتش‌بس در غزه موافقت کرده است. این مقام صهیونیست که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری فرانسه گفت: این آتش‌بس بنا به درخواست مصر به مدت ۲۴ ساعت دیگر تمدید شد تا امکان ادامه مذاکرات فراهم شود.

بر اساس گزارش بی.بی.سی، مصر، میانجی مذاکرات نیز با تایید این خبر، از موافقت طرفین برای ادامه گفت‌و‌گوها با هدف برقراری آتش‌بس دائمی خبر داده است.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد، آتش‌بس در نوار غزه تا ۲۴ ساعت تمدید شد تا گفت‌وگوها در مورد تونل‌های این منطقه ادامه پیدا کرده و دو طرف به توافقی در این خصوص برسند.

همچنین خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع فلسطینی گزارش داد که آتش‌بس در غزه ۲۴ ساعت دیگر تمدید شده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام فلسطینی که در مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیلی‌ها شرکت دارد، بدون اشاره به جزئیات گفت: اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها موافقت کردند که ۲۴ ساعت دیگر آتش‌بس را تمدید کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا