گوناگون

دستگیری ۷۲۲ نفر توسط پلیس «امنیت اخلاقی» در سواحل شمال

رییس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی از دستگیری ۷۲۲ هنجارشکن در طرح سالمسازی دریا در تابستان امسال خبر داد و گفت: ۶۱۷ نفر از خردادماه تاکنون از غرق شدن نجات یافتند که این آمار درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ˈمحمدمسعود زاهدیانˈ افزود: هر سال نیروی انتظامی در قالب قرارگاهی متشکل از رده های مختلف ناجا و دیگر سازمان های درگیر با هدف ایجاد فضایی امن و سالم به اجرای طرح سالمسازی دریا در استان های گیلان، مازندران و گلستان می پردازد.

وی ادامه داد: امسال نیز با افزایش ظرفیت های انتظامی و اقدامات دیگر سازمان ها مانند هلال احمر، فرمانداری، استانداری، مجموعه های بهداشتی و درمانی و مجموعه های فرهنگی مانند بسیج و سازمان تبلیغات اسلامی، زمینه برای حضور امن، سالم و پرنشاط مسافران در تفرجگاه ها و سواحل استان های شمالی کشور فراهم شده است.

زاهدیان اضافه کرد: با استقرار عوامل انتظامی، همیار پلیس و مجموعه های بهداشتی و درمانی در مجموع از ابتدای خرداد ماه همزمان با آغاز طرح سالم سازی دریا در تابستان امسال ۶۱۷ نفر از غرق شدن نجات یافتند اما از ابتدای طرح، ۴۴نفر در سواحل گیلان و مازندران غرق شده اند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا تاکید کرد: یگان های ویژه نیز به عنوان یکی از اعضای انتظامی قرارگاه مذکور و با هدف هم افزایی توان پلیس، در مناطق مختلف مستقر شده و به ارائه خدمت می پردازد.

زاهدیان به همکاری دیگر سازمان ها با ناجا در این طرح و برگزاری جلسه شورای اجتماعی کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تدابیر وزارت کشور سازماندهی خوبی میان فرمانداران و استانداران استان های هدف و دیگر سازمان های درگیر وجود دارد.

وی با اشاره به آمار دستگیری های این پلیس در حوزه های مختلف شرارت، عفاف و حجاب و سرقت اشاره کرد و گفت: امسال از ابتدای طرح سالم سازی دریا، ۷۲۲ نفر از هنجارشکنان به مراجع قضایی معرفی شده اند.

زاهدیان در ادامه از مردم خواست تا ضوابط و مقررات موجود در این طرح را رعایت کرده و از مناطق حفاظت نشده و ˈشنا ممنوعˈ به دلیل متفاوت بودن شرایط جغرافیایی، استفاده نکنند چرا که بیشترین حوادث در این مناطق رخ می دهد؛ مردم در بازه زمانی تعیین شده به دریا مراجعه کنند و در زمان تاریکی و طوفانی بودن، از حضور در سواحل خودداری کنند.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا اضافه کرد: مسافران برای اسکان از منازل استیجاری که فاقد مجوز هستند، استفاده نکرده و از مراکز ساماندهی شده که تحت ضوابط قانونی فعال هستند، استفاده کنند.

وی به مردم هشدار داد با توجه به اینکه استفاده از جت اسکی نیاز به مهارت دارد به مراکز فاقد مجوز مراجعه نکرده و همچنین مسافرانی که در محیط های عمومی اقدام به برپا کردن چادر می کنند، حقوق شهروندی و شئونات اخلاقی را حفظ کرده و مردم در صورت مشاهده هرنوع ناهنجاری و نارسایی با ۱۱۰ تماس بگیرند.

زاهدیان با اشاره به حضور پررنگ گشت های امنیت اخلاقی در سطح شهر و فعالیت آنها ؛ گفت: هیچ نوع تغییری در برنامه این گشت ها رخ نداده و مأموران این حوزه نیز تقویت شده اند و هم اکنون نیز در قالب اجرای قانون و مقررات جاری کشور در حد اعلاء به انجام وظیفه می پردازند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا