اخبار

اعتراض ها ادامه دارد ، خانواده‌های کارگران بازداشت شده معدن بافق، تحصن کردند

تعداد کارگران بازداشت شده به ۹ نفر رسید، برخلاف وعده کارفرما، هیچ کدام از کارگران تا به این لحظه آزاد نشده‌اند .بر اساس گزارش های منتشر شده شمار کارگران بازداشت شده معدن سنگ آهن بافق به ۹ نفر رسیده است .در پی بازداشت کارگران اعتصاب کننده معدن سنگ آهن بافق، خانواده‌های این کارگران مقابل ساختمان کارفرما تحصن کردند…

خانواده‌های تحصن کننده اعلام کردند که تا آزادی کارگران بازداشت شده به تحصن خود ادامه می‌دهند. به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد حسن تشکری رئیس شورای شهر بافق و از کارگران معدن سنگ آهن، در میان بازداشت شدگان است.

به دنبال شکایت کارفرمای معدن سنگ آهن بافق از کارگرانی که خرداد ماه در اعتراض به عرضه سهام این معدن به بخش خصوصی اعتصاب کرده بودند، حکم بازداشت ۱۸ نفر از این کارگران از سوی دادگاه صادر شد. پلیس ۲ نفر از این کارگران را بازداشت کرد اما بازداشت بقیه آنها به دلیل تحصن اعتراض آمیز کارگران به این بازداشت‌ها، متوقف شد.

پلیس سرانجام موفق شد پس از سه روز و با پراکنده شدن کارگران تحصن کننده، ۵ کارگری که حکم بازداشت آنان صادر شده بود را دستگیر کند. پیشتر دو نفر دیگر از کارگران نیز بازداشت شده بودند.

سخنگوی شورای شهر بافق با اعلام بازداشت رئیس شورای شهر گفت: «اگر چه یگان ویژه پلیس از معدن سنگ آهن بافق خارج شده است اما هنوز در شهرستان حضور دارند.»

علی ربیعی وزیر کار ایران پیشتر اعلام کرده بود که اجازه نخواهد داد کارگران معدن بافق به دلیل اعتصاب، دچار مشکل شوند.

برخلاف مدعیات دروغ سر سپردگان به ولی فقیه رژیم، در شرایطی که سقوط تولید و ورشکستگی واحدهای تولیدی کشور، بیکاری میلیون ها، فقر و محرومیت بی سابقه، و ناهنجاری های دردناک اجتماعی، تنها نمایشگر بخشی از فاجعه ای است که از سوی رژیم ضد مردمی کنونی بر میهن ما تحمیل شده است . در چنین شرایطی بسیار بحرانی بدیهی است که واپس‌ گرایان دولتِ یازدهم، در هفته‌های اخیر، با برنامه‌یی دقیق و حساب‌ شده، خیزِ دیگری را برای تجاوز به منافع طبقاتی کارگران و تضمین سودهای عظیم برای کلان سرمایه‌داران و پایه‌های اساسی رژیم ولایتِ فقیه برداشته‌اند.کارگران آگاه میهن ما بخوبی می دانند که در بسترسازیِ سودهای عظیم برای کلان سرمایه‌داران، سرمایه‌داری انگلی، و سرمایه‌داری تجاری و کارگزارانِ دولت روحانی با دیگران اتفاقِ نظر دارند. با مروری بر اعتصاب و اعتراض‌های چندماه اخیر می‌توان به‌این نتیجه رسید که جنبش کارگری- سندیکایی میهن ما با وجود سرکوب، تهدید و تطمیع، به مبارزهُ خود ادامه می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا