زحمتکشان

کارگر کارخانه لبنی پالود چهار ماه حقوق نگرفته‌اند

«در شرایطی که محصولات این کارخانه به برخی کشورهای همجوار مانند تاجیکستان، افغانستان و کردستان عراق و تعدادی از کشور‌های منطقه خلیج فارس صادر می‌شوند، تاخیر در پرداخت حقوق برای کارگران سئوال برانگیز شده است.»..

یکی از کارگران شاغل کارخانه لبنی «پالود پارسیان» در نیشابور از تأخیر حدود چهار ماه در پرداخت حقوق ۱۶۰ کارگر قراردادی این کارخانه خبر داد.

این کارگر که به نمایندگی از همکارانش سخن می‌گفت، به ایلنا گفت: شرکت صنایع لبنی پالود پارسیان تولید کننده محصولات لبنی در شهرک صنعتی خیام نیشابور است که در چندین سال اخیر کارفرما به بهانه گسترش بحران در صنایع لبنی و کمبود نقدینگی، حقوق کارگران را با تاخیر پرداخت می‌کند.

او با بیان اینکه کارخانه پالود فروش خوبی در زمینه محصولات لبنی در منطقه دارد افزود: در شرایطی که محصولات این کارخانه به برخی کشورهای همجوار مانند تاجیکستان، افغانستان و کردستان عراق و تعدادی از کشور‌های منطقه خلیج فارس صادر می‌شوند، تاخیر در پرداخت حقوق برای کارگران سئوال برانگیز شده است.

به گفته این کارگر کارخانه پالود که به نمایندگی از سایر همکارانش سخن می‌گفت، با وجود بهبود وضعیت مالی کارخانه در سال جاری، شرایط مالی کارگران تغییری نکرده و مشکلات معیشتی آنان به تبع عدم دریافت حقوق روز به روز بیشتر می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: بدون تردید بی‌توجه‌ای کارفرمایان به برخی واحد‌های تولیدی به مشکلات کارگرانشان مستقیما در کیفیت محصولات تاثیر گذار است، اما کارگران کارخانه صنایع لبنی پالود با وجود آنکه ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند تنها به دلیل احساس مسئولیت در قبال سلامت مردم، تمام تلاش خود را برای حفظ کیفیت محصولات تولیدی این واحد انجام می‌دهند.

همه حقوق گرفته‌اند جز ۱۷ نفر
در این رابطه آقای «رشید آبادی» مدیر عامل کارخانه صنایع لبنی پالود ضمن تکذیب تعویق حقوق کارگران این واحد تولیدی، گفت: از مجموع ۲۰۰ کارگر این کارخانه فقط حقوق ۱۷ کارگر حدود سه ماه به تعویق افتاده است.

او با بیان اینکه حقوق این ۱۷ کارگر، صرفا به دلیل اینکه در موعد مقرر به واحد مالی کارخانه مراجعه نکرده‌اند به تاخیر افتاده است گفت: برخی کارگران دو تا سه ماه حقوق نمی‌گیرند و بعد یکجا حقوق خود را وصول می‌کنند.

به گفته مدیر عامل کارخانه صنایع لبنی پالود با وجود آنکه وضعیت تولید در این کارخانه مناسب است اما برخی بدهکاران مالی در موعد مقرر بدهی‌های خود را به کارخانه پرداخت نمی‌کنند با این حال سعی می‌کنیم تا روز چهارشنبه هفته جاری مطالبات این تعداد کارگر را پرداخت کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا