گوناگون

اطلاعیه سپاه پاسداران: سرنگونی پهباد اسرائیلی بر فراز منطقه هسته‌ای نطنز

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران» (ایسنا)، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که یک فروند هواپیمایی جاسوسی بدون سرنشین اسرائیل مورد اصابت موشک نیروی هوافضای این سازمان قرار گرفته و سرنگون شده است…

بر اساس این اطلاعیه، پهباد مذکور که ضدرادار و دارای قابلیت پنهان‌سازی خود توصیف شده، قصد نفوذ به حریم منطقه هسته‌ای نطنز را داشته است. با این حال، سپاه پاسداران در اطلاعیه خود اشاره‌ای به زمان انهدام این پهباد یا چگونگی اطلاع‌یافتن از اسرائیلی‌بودن آن نکرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «راشاتودی» نیز ارتش اسرائیل تاکید کرده که درباره گزارش‌های خارجی هیچ اظهارنظری نخواهد کرد.

شبکه‌ خبری اسرائیلی «آروتز شوا» که خود را شبکه‌ای نوصهیونیستی می‌خواند، با گزارش این خبر افزوده است که اسرائیل بارها ایران را به حمله تهدید کرده بود. این گزارش می‌افزاید که نیروی هوایی اسرائیل سال ۲۰۱۰، یک هواپیمای بدون سرنشین با القاب «ایتان»، «هرون تی‌پی» یا «هرون ۲» را رونمایی کرده و این پهباد جدید پیشرفته می‌تواند ۲۴ ساعت در آسمان بماند و به قلمروی ایران برسد.

تل‌آویو تاکنون بارها بدبینی خود را نسبت به برنامه هسته‌ای ایران ابراز کرده و این کشور را به پیگیری برنامه ساخت سلاح هسته‌ای متهم کرده است. تهران نیز ضمن به رسمیت‌نشناختن دولت اسرائیل، تمام اتهام‌ها درباره نظامی‌بودن برنامه هسته‌ای خود را مردود دانسته و آن را کاملاً صلح‌آمیز توصیف کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا