گوناگون

ادامه تجمع خانواده‌های کارگران بازداشتی در مقابل فرمانداری

یکی از کارگران معدن بافق با اشاره به اظهارات اخیر معاون سیاسی- امنیتی استاندار یزد که گفته بود بازداشت شدگان هیچ ربطی به اعتصاب کارگران ندارند گفت: این حرف درست نیست زیرا اگر میان کارگران بازداشت شده و اعتراضات کارگری ارتباطی وجود نداشت دلیلی برای همراهی مردم بافق با بازداشت شدگان نبود و اهالی شهر در مقابل این افراد مانند سایر اشخاصی که به عناوین مختلف در زندان به سر می‌برند موضع بی‌تفاوتی اتخاذ می‌کردند.کارگران و خانواده‌های کارگران بازداشتی معدن سنگ آهن بافق در هفتمین روز از شروع دور دوم اعتصابات کارگری در این معدن همچنان در مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند …

کارگران و خانواده‌های کارگران بازداشتی معدن سنگ آهن بافق در هفتمین روز از شروع دور دوم اعتصابات کارگری در این معدن همچنان در مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند.

منابع کارگری ایلنا در بافق گزارش می‌دهند که درجریان تجمع شب گذشته خانواده‌های بازداشت شدگان که با حضور جمعی از اهالی شهر همراه شده است، پنج عضو شورای اسلامی شهر بافق نیز در جمع معترضان حاضر شده‌اند.

یکی از کارگران معدن بافق با اشاره به اظهارات اخیر معاون سیاسی- امنیتی استاندار یزد که گفته بود بازداشت شدگان هیچ ربطی به اعتصاب کارگران ندارند گفت: این حرف درست نیست زیرا اگر میان کارگران بازداشت شده و اعتراضات کارگری ارتباطی وجود نداشت دلیلی برای همراهی مردم بافق با بازداشت شدگان نبود و اهالی شهر در مقابل این افراد مانند سایر اشخاصی که به عناوین مختلف در زندان به سر می‌برند موضع بی‌تفاوتی اتخاذ می‌کردند.

همچنین گزارش‌هایی که ایلنا بطور مستقل قادر به تاییدشان نیست حاکی از خروج ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی از شهر بافق است. اقوام کارگران بازداشت شده نیز خبر داده‌اند درحال حاضر بازجویی این افراد تمام شده و همه آن‌ها به بند عمومی منتقل شده‌اند.

«محمد علی طالبی» معاون سیاسی- امنیتی استانداری یزد، عصر دیروز (یکشنبه ۲شهریور) در نشست خبری خود گفته بود: دلیل دستگیری کارگران اعتصاب نبوده است.

براساس خبری که عصر دیروز از سوی یک پایگاه خبری محلی منتشر شد، وی همچنین گفته بود: آمار دقیقی از دستگیر شدگان ندارم اما آماری که در رسانه ها منتشر شده به مراتب کمتر از چیزی که قرار بود صورت بگیرد.

به گفته این مقام سیاسی امنیتی استان یزد، خواست مسئولین این است که تمام دستگاه ها و رسانه های مؤثر در تحقق آرامش بافق همکاری کنند و امیدوریم در کمترین فرصت این اتفاق بیافتد و تنش کارگری در بافق حل شود.
;

آقای طالبی در عین حال در خصوص نحوه عملکرد دولت و مسئولین در کنترل وضعیت بافق گفت: بهترین گواه در خصوص نحوه برخورد دولت و نیروهای امنیتی و انتظامی در بافق مردم بافق هستند که می توانند شهادت بدهند که با مطالباتی که مطرح شده چه عملکردی دولت تدبیر و امید نسبت به گذشته داشته است.

وی با بیان اینکه این اتفاقات در بافق سابقه داشته است تصریح کرده است: مشابه این اعتصابات و اعتراضات در گذشته هم رخ داده که برخورد هایی هم صورت گرفته است اما در دوره اعتصاب قبلی که ۳۹ روز طول کشید هیچ برخوردی با کارگران صورت نگرفت و تعرضی از نیروهای انتظامی انجام نشد و با اینکه اعتصاب طولانی شد مسئولین استان با نمایندگان کارگران و مسئولین محلی پیگیر مطالبات مردم در بافق و کارگران سنگ آهن بودند که دستاوردهایی را هم داشت.

این مقام مسئول استان یزد در عین حال افزوده است: اگر اقدامات قضایی هم در بافق صورت گرفته در راستای وظیفه ما بوده است و یگان ویژه اصلاً در هیچ کجا در شهرستان بافق دخالت نکرده و وارد عمل نشده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا