گوناگون

خانواده کارگران بازداشتی،آزادی به قید وثیقه را نپذیرفتند

تعدادی دیگر از کارگران معدن سنگ آهن بافق به جمع خانواده‌های کارگران بازداشتی در مقابل فرمانداری این شهرستان پیوستند…

یکی از کارگران معدن بافق با اعلام این خبر به ایلنا گفت: معدنچیان که با استفاده از سرویس‌های رفت‌و برگشت معدن در مقابل قرمانداری حاضر شده‌اند در این تجمع بار دیگر حمایتشان را از همکاران بازداشتی خود اعلام کردند.

در همین رابطه بستگان یکی از کارگران بازداشت شده به ایلنا گفت: از همان روز اول مسئولان با آزادی کارگران به قید وثیقه موافق بودند اما خانواده‌های بازدشت‌شدگان زیر بار نمی‌رفتند.

وی بابیان اینکه برای آقای «تشکری» یکی از کارگران معدن و رئیس شورای اسلامی شهر بافق، مبلغ ۶۰ میلیون تومان و برای هر یک از هفت کارگر بازداشت دیگر ‌شده مبلغ ۵۰ میلیون تومان وثیقه تعیین شده است، اظهار داشت: تا ظهر امروز، فرماندار و استاندار رایزنی‌ کردند تا قوه قضاییه مبلغ وثیقه‌ها را پایین بیاورد اما گویا دستگاه قضا با این خواسته موافقت نکرده است.

به گفته این عضو خانواده کارگران بازداشت‌شده معدن بافق پیش از این برای فردی که به دلیل پناه دادن به تعدادی از این کارگران بازداشت شده بود، مبلغ ۲۵ میلیون تومان قرار وثیقه تعیین شده بود که در نهایت فرد مذکور با تامین وثیقه معین، آزاد شد.

وی بابیان اینکه خانواده‌های بازداشت‌شدگان با تعیین قرار وثیقه برای کارگران بازداشت شده مخالف هستند، گفت: بازداشت‌شدگان جرمی مرتکب نشده‌اند که برای آزادی آنها قرار وثیقه تعیین می شود.

وی در عین حال یادآوری شد: قانون اساسی و قانون کار به منظور جلوگیری از عملی شدن تصمیمات نادرست و سلیقه‌ای کارفرما حق آزادی اعتراضات صنفی کارگران را به رسمیت شناخته است.
ندای سبز

***

تحصن کارگران معدن بافق به نهمین روز متوالی‌اش رسید

حدود ۵۰۰۰ کارگر معدن سنگ آهن بافق دیشب مقابل ورودی معدن جمع شده بودند و بعد از اظهارات اعضای شورای شهر و «محمدرضا صباغیان» نماینده کارگران مبنی بر خلف وعده استاندار در آزادی کارگران بازداشت شده به مقابل فرمانداری رفتند…

تحصن کارگران معدن سنگ آهن بافق صبح امروز (چهارشنبه ۵ شهریور) یه نهمین روز متوالی‌اش وارد شد. همزمان شماری از کارگران و خانواده‌های کارگران بازداشتی مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند.

منابع کارگری ایلنا درعین حال تجمع امروز مقابل فرمانداری را نسبت به روزهای گذشته پرتعداد توصیف کردند.

براساس این گزارش، حدود ۵۰۰۰ کارگر معدن سنگ آهن بافق دیشب مقابل ورودی معدن جمع شده بودند و بعد از اظهارات اعضای شورای شهر و «محمدرضا صباغیان» نماینده کارگران مبنی بر خلف وعده استاندار در آزادی کارگران بازداشت شده به مقابل فرمانداری رفتند.

در تجمع شب گذشته گفته شده کارگران برای حل مشکلات به مسئولان دولتی تا ۱۹ شهریور مهلت می‌دهند اما تا آن زمان همچنان تولید را متوقف نگه خواهند داشت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا