گوناگون

اسرائیل به رفع حصر از غزه تن داد

پس از ۵۱ روز جنگ نابرابر ساکنان غزه توانستند روی آرامش را ببینند. بر اساس گزارش ها از غزه، ساکنان این منطقه آغاز آتش بس را با به صدا در آوردن بوق اتوموبیل ها و تیراندازی هوایی جشن گرفتند….

شب گذشته مقامات فلسطینی و اسرائیلی اعلام کردند که در مورد آتش بس در غزه به توافق رسیده اند. به این ترتیب پس از ۵۱ روز جنگ نابرابر ساکنان غزه توانستند روی آرامش را ببینند. بر اساس گزارش ها از غزه، ساکنان این منطقه آغاز آتش بس را با به صدا در آوردن بوق اتوموبیل ها و تیراندازی هوایی جشن گرفتند.

جنگ ۵۱ روزه غزه به راستی تحقیر بشریت از سوی قدرتهای جهانی بود. نوار غزه با جمعیتی حدود یک میلیون و هشتصد هزار نفر بزرگترین زندان جهان نامیده می شود زندانی که رژیم اسرائیل برای مردم بی گناه این سرزمین ساخته است.

اسرائیل بار ها و بارها حماس را به استفاده از سپر انسانی در غزه متهم کرده در حالی که هیچ مدربی دال بر صحت چنین ادعایی وجود ندارد. تنها دلیل کشته شدن غیر نظامیان در غزه مسکونی بودن تمامی بخش های این منطقه و تراکم زیاد مناطق مسکونی است در جنگ اخیر رژیم اسرائیل حتی به خانه ها، مدرسه ها و بیمارستان های امن سازمان ملل نیز آتش گشود.

به گفته محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، این آتش‌بس شامل بازگشایی فوری گذرگاه‌ها میان نوار غزه و اسرائیل برای ورود کمک‌های بشردوستانه و همچنین اتخاذ اقدامات برای بازسازی نوار غزه است. همچنین براساس این توافق، اسرائیل به فلسطینی‌ها اجازه می‌دهد تا به صید دریایی بپردازند و همچنین مشکل برق حل شود. حملات رژیم اسرائیل در نوار غزه متوقف شده و مذاکرات در خصوص مسائل دیگر از جمله اسکله و فرودگاه غزه و مساله آوارگان نیز انجام خواهد شد.

کلمه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا