زحمتکشان

نظام توزیع محصولات کشاورزی در کشور بیمار است/تیغ تیزدلالان زیر گلوی کشاورزان

نرخ‌های خرید تضمینی تعیین‌شده ازسوی دولت، با خواست کشاورزان تفاوت جدی دارد. این نرخ‌ها بسیار پایین‌تر از نرخِ واقعی، تعیین، تصویب و اعلام شده ‌است که قدرت واسطه‌ها را بیشتری می کند.با اجرای برنامه آزادسازی اقتصادی، یکی از دلایل وجود دلالان در بخش کشاورزی است که این کار برایشان سود تضمین شده به همراه دارد…

بهرام بیرانوند عضو کمیسیون کشاورزی در گفت‌وگو با ایلنا امروز( هفتم شهریور ماه ۱۳۹۳) با اشاره به‌ ناعادلانه بودن توزیع محصولات کشاورزی ونا رضایتی ژرف روستاییان، خاطرنشان ساخت: قیمت محصولات خریداری شده از کشاورز و عرضه آن در بازار به قیمت‌های چند برابر که موجب شکاف جدی بین کشاورز و مصرف کننده می شود که این شکاف را دلالان پر می‌کنند.

وی تصریح کرد: نظام توزیع محصولات کشاورزی در کشور بیمار است که موجب می‌شود سود آن را واسطه‌ها ببرند.

بیرانوند تاکید کرد: حلقه تولید تا مصرف طولانی شده است که موجب سرازیر شدن سودهای هنگفت به جیب دلالان می‌شود.

نرخ‌های ناعادلانه خرید تضمینی فشار مضاعفی بردوش دهقانان گذارده و علاوه بر کاهش سطح کشت به مهاجرت‌ها نیز دامن ‌زده ‌است. دهقانان میهن ما خواستار حمایت همه‌جانبه و جدی از تولیدات بخش کشاورزی، پایان‌دادن به برنامه آزادسازیِ اقتصادی، جلوگیری از واردات گسترده محصولات خارجی و بهبود وضعیت معیشت و درآمد خودند.
تامینِ منافع دهقانان کشور به‌ویژه دهقانان تهیدست و زحمتکش، از اولویت‌های مبارزاتی به‌شمار می‌آید. برنامه‌های اقتصادی مبتنی بر آزادسازی اقتصادی در مغایرت با حقوق و منافع دهقانان ایران قرار دارد.برای مقابله با این برنامه‌ها، یگانه راه ممکن و موجود یاری ‌رساندن به بازسازی جنبش دهقانی، و مخالفت سازمان‌یافته با برنامه‌های اقتصادی رژیم ولایت‌ فقیه در چارچوب جبهه‌ ضداستبدادی‌ای وسیع و فراگیر است! سرنوشت و آینده دهقانان زحمتکش میهن ما در گروِ این مبارزه است!

مطلب رسیده

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا