گوناگون

تیم کشتی آزاد پیشکسوتان ایران قهرمان جهان شد

تیم کشتی پیشکسوتان ایران که در رقابتهای جهانی صربستان در ۶ گروه سنی شرکت کرده بود در مجموع ۹ مدال طلا، ۶ مدال نقره و ۱۲مدال برنز را کسب کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد. مقام های دوم و سوم این دور از رقابتها را نیز کشورهای روسیه و آمریکا از آن خود کردند…

آزادکاران ایرانی در رقابتهای کشتی پیشکسوتان جهان در صربستان با کسب ۲۷ مدال رنگارنگ به مقام قهرمانی دست یافتند.

به گزارش مهر، تیم کشتی پیشکسوتان ایران که در رقابتهای جهانی صربستان در ۶ گروه سنی شرکت کرده بود در مجموع ۹ مدال طلا، ۶ مدال نقره و ۱۲مدال برنز را کسب کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد. مقام های دوم و سوم این دور از رقابتها را نیز کشورهای روسیه و آمریکا از آن خود کردند.

در سومین و آخرین روز از رقابتهای بین المللی کشتی پیشکسوتان جهان در صربستان که در گروه A برگزار شد، عبدالرضا رستگار در وزن ۵۸ کیلوگرم، ابوذر شیری در وزن ۶۹ کیلوگرم و جواد صمدی روشن در وزن ۷۶ کیلوگرم با غلبه بر حریفان خود مدال طلا را از آن خود کردند. محمد حسن بهنود عشری در وزن ۷۶ کیلوگرم مدال نقره و ابراهیم توکلی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم و احد گرجی در وزن ۶۳ کیلوگرم مدال برنز را بدست آوردند.

در دومین روز از رقابتهای نیز که در گروه های C و D برگزار شد منصور حقیقت دوست در وزن ۶۹ کیلوگرم، محمد کاظم نریمانی کناری در وزن ۷۶ کیلوگرم و حبیب خواجوندی در وزن ۹۷ کیلوگرم با غلبه بر حریفان خود مدال طلا را از آن خود کردند. هرمز الماسی در وزن ۸۵ کیلوگرم، داوود بنی نصرت در وزن ۹۷ کیلوگرم، علی اکبر جیر سرایی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم مدال نقره را بدست آوردند.

پرویز جعفری در وزن ۷۶ کیلوگرم، سیامک عزتی در وزن ۹۷ کیلوگرم، اکبر افراشته در وزن ۱۳۰ کیلوگرم و بابک حیدری در وزن ۹۷ کیلوگرم مدال برنز را برای کشورمان کسب کردند.

در روز اول مسابقات نیز رحیم ابوئی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، رضا حداد در وزن ۷۶ کیلوگرم و مهدی مرادی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کردند.

موجی بوشهری در وزن ۵۸ کیلوگرم و بلند پور در وزن ۶۳ کیلوگرم نیز با شکست دادن رقبای سرسخت خود مدال نقره را بدست آوردند.

علی محمد طاهری در وزن ۵۸ کیلوگرم، محمد جواد رضائیان در وزن ۶۹ کیلوگرم، رحمت شریفی در وزن ۹۷ کیلوگرم، رسول طغیانی در وزن ۷۶ کیلوگرم، گودرز کرمانی در وزن ۹۷ کیلوگرم، بابک حیدری در وزن ۹۷ کیلوگرم هم مدال برنز را برای ایران به ارمغان آوردند.

کشتی گیران فرنگی کار کشورمان که روز چهارشنبه وارد بلگراد شدند، روز پنجشنبه در گروه های F،E و B وزن کشی کردند و رقابت های خود را از امروز جمعه آغاز کرده اند. فرنگی کاران ایرانی در وزن های ۵۸، ۶۳، ۶۶، ۷۱، ۷۶، ۸۵، ۹۷ و ۹۷ به بالا به مصاف حریفان خود می روند.

در رقابتهای کشتی پیشکسوتان قهرمانی جهان در صربستان بیش از ۷۰۰ شرکت کننده از بیش از ۵۰ کشور جهان از جمله ایران، بلغارستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، روسیه، ازبکستان، ژاپن، کوبا، لهستان، صربستان، مجارستان، ترکیه، آمریکا، کرواسی، بلاروس، هند، گرجستان، ایتالیا، فرانسه و آلمان شرکت دارند.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا