گوناگون

اعتصاب شش ساعته کارگران پتروشیمی فجر

با گذشت بیش از دو سال از تبدیل قرارداد شماری از کارگران پتروشیمی فجر از پیمانی به مستقیم نه تنها حقوق دریافتی آن‌ها افزایش نیافته است بلکه این کارگران از برخی مزایا نیز محروم شده‌اند. در همین حال، حدود ۵۰ کارگر این مجموعه دیروز (دوشنبه ۱۰ شهریور) در اعتراض به این شرایط رای چند ساعت دست از کار کشیدند…

یکی از کارگران معترض که خواست نامش فاش نشود به ایلنا گفت: در پی اعتراضات صنفی کارگران پتروشیمی فجر در سال ۹۰، شماری از کارگران پیمانی این مجموعه قرارداد مستقیم شدند اما حقوق و مزایای آنان بر خلاف وعده‌های داده شده تغییر محسوسی نکرده است.

او تبدیل قرارداد این دسته از کارگران را «اسمی» خواند و افزود: از زمان تبدیل قرارداد این کارگران، حق بدی آب و هوا، حق ارتفاع، حق جذب و… در فیش حقوقی‌شان محاسبه نشده است، بنابراین حدود ۵۰ کارگر قرارداد مستقیم کارگاه مرکزی فجر ۱ دیروز از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر در اعتراض به این شرایط دست از کار کشیدند.

به گفته او، کارگران معترض می‌گویند اگر قرارداد مستقیم هستند چرا لباس‌های شرکت پیمانکاری رامپکو را بر تن می‌کنند و برای این شرکت کار می‌کنند و اگر زیر نظر رامپکو هستند، چرا از مزایایی که این شرکت پیمانکاری به کارگران می‌دهد، محروم هستند؟

این کارگر پتروشیمی فجر در پایان گفت: اعتصاب دیروز با وعده‌های رئیس حراست پتروشیمی فجر برای پیگیری مطالبات کارگران در روزهای آینده پایان یافت.

ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا