گوناگون

ماشین‌های معدن بافق پس از ۱۶ روز روشن شدند/ احتمال آزادی کارگران تا ساعاتی دیگر

کارگران ماشین‌های معدن (دامپتراک‌ dump truck) را روشن کرده‌اند اما در عین حال تاکید کرده‌اند تولید را از شیفت ظهر و به محض حضور ۶ کارگر بازداشتی در بافق آغاز خواهند کرد…

منابع کارگری از بافق گزارش داده‌اند در پی مذاکرات صبح امروز (۱۲ شهریور) مقامات امنیتی و دولتی با کارگران اعتصابی قرار شده است ۶ کارگر بازداشتی دیگر معدن سنگ آهن بافق از زندان «خلد برین» یزد آزاد شوند. روز گذشته نیز دو کارگر معدن بافق آزاد شده بودند.

بر اساس این گزارش، کارگران اعتصابی بنا به درخواست حجت الاسلام «جواد سلیمانی» امام جمعه بافق، نمایندگان کارگران و اعضای شورای اسلامی شهر بافق ماشین‌های معدن (دامپتراک‌ dump truck) را روشن کرده‌اند اما در عین حال تاکید کرده‌اند تولید را از شیفت ظهر و به محض حضور ۶ کارگر بازداشتی در بافق آغاز خواهند کرد.

گفتنی است پلیس در هفته‌های گذشته «امیر حسین کارگران»، «علی صبری»، «محمدحسن تشکری»، «علی‌محمد تشکری»، «کاظم کارگران»، «رضا دهستانی»، «رضا خواجه‌زاده»، «ایرانی» و «جلیل کمالی» از کارگران معدن سنگ آهن بافق را در پی شکایت کارفرما بازداشت کرده بود.

علاوه بر آقای کمالی که هفته گذشته آزاد شده است، آقایان صبری و امیرحسین کارگران دیروز (سه شنبه ۱۱ شهریور) آزاد شده‌ بودند اما آنطور که گزارش شده است، ۶ کارگر دیگر تا دقایقی پیش همچنان در بازداشت بوده‌اند.

بنا به اعلام منابع کارگری ایلنا، مقامات دولتی و امنیتی در مذاکرات صبح امروز گفته‌اند خصوصی سازی معدن لغو شده است و ۱۵ درصد از سهام این معدن نیز تا ۴ ماه آینده به شهرستان بافق واگذار می‌شود. وعده‌هایی که با تایید نماینده کارگران همراه بوده است.

گفتنی است فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی، مدیرکل دفتر سیاسی استاندار به همراه حجت الاسلام «جواد سلیمانی» امام جمعه بافق، «محمدرضا صباغیان» نماینده کارگران و اعضای شورای اسلامی شهر صبح امروز (چهارشنبه ۱۲ شهریور) در شانزدهمین روز متوالی اعتصاب حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق وارد معدن شده بودند و با کارگران اعتصابی‌ مذاکره کردند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا