گوناگون

انتقال نماینده کارگران به پلیس امنیت

یکی از کارگران معترض کاشی گیلانا که ظهر امروز (۳۰ شهریور) برای مذاکره به دادستانی رودبار رفته بود، دقایقی پیش با همراهی یک مامور انتظامی به پلیس امنیت رودبار منتقل شد…

علیرضا یحیایی سرپرست بخش لعاب کارخانه کاشی گیلانا پیش از این از سوی کارفرما به همراه ۹ نفر دیگر از همکارانش به عنوان «اغتشاش‌گر» به دستگاه قضایی معرفی شده بود.
بر اساس گزارش منابع کارگری، در پی درخواست داستانی از کارگران معترض مبنی بر معرفی نماینده‌ای برای مذاکره با دادستان، کارگران از آقای یحیایی دعوت کردند که آنان را در این مذاکره نمایندگی کند.
همچنین از محل کارخانه کاشی گیلانا گزارش می‌رسد که جلسه صبح امروز نمایندگان کارگران و کارفرما ظهر امروز بدون حصول نتیجه پایان یافته است.
پیش از این، در دومین روز از آغاز اعتصاب کارگران، یکی از نمایندگان کارگران به ایلنا گفته بود که «کارفرما از ۱۰ نفر از آنان به جرم ایجاد اغتشاش به مراجع قضایی شکایت کرده است و قرار است این کارگران به دادگاه احضار شوند.»

***

احضار ۸ کارگر کاشی گیلانا به پلیس امنیت

هفت نفر از کارگران معترض کارخانه کاشی گیلانا عصر امروز (۳۰ شهریور) به پلیس امنیت رودبار احضار شدند. بعد از ظهر امروز نیز علیرضا یحیایی یکی دیگر از کارگران این کارخانه که برای مذاکره با دادستان رودبار به این نهاد قضایی مراجعه کرده بود توسط ماموران انتظامی به پلیس امنیت رودبار منتقل شده بود.

به گزارش ایلنا، در پنجمین روز از آغاز اعتصاب کارگران کاشی گیلانا در اعتراض به عدم پرداخت ۱۶ ماه حقوق بین سالها‌ی ۸۸ تا ۹۳، هشت کارگر توسط پلیس امنیت احضار شده‌اند و اکنون در حال طی مراحل اولیه بازجویی قرار دارند.

بنا بر اعلام منابع کارگری ایلنا، آقایان علیرضا یحیایی، مهدی کشاورز، موسی محسنی، اسماعیل جمشیدی، غلامعلی چگینی، جهان سلیمی و جواد عزیزخانی و خانم طاهره فتحی کارگران احضار شده به پلیس امنیت هستند.

گفتنی است تلاش خبرنگار ایلنا برای تماس با دادستان رودبار با وجود دو بار تعیین وقت قبلی تا لحظه ارسال این خبر بی‌نتیجه مانده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا