گوناگون

سازمان اوقاف و امور خیریه بزرگترین زمین‌خوار است

«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» با اشاره به درخواست برخی نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف و امورخیریه افزود: سال های گذشته و بخصوص پس از انقلاب درباره تعدد و افزایش امامزاده ها بحث های فراوانی وجود داشت و مردم از ما سوال می کنند که بعد از انقلاب این همه امامزاده از کجا آمده است؟
وی افزود: در زمینه تولیت امامزاده ها و نحوه عملکرد سازمان اوقاف در دیگر مسایل اقتصادی جای سوال زیادی دارد و به شکلی این سازمان به تنهایی پروانه ساخت، فروش و تغییر کاربری می دهد…

این همه امامزاده از کجا آمده است؟
نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه یک زمین خوار بزرگ است، البته من معتقدم که زمین خواری های بزرگ در کشور ما توسط سازمان ها و نهادها صورت می گیرد و کمتر افراد حقیقی به دنبال زمین خواری هستند که در راس آنها سازمان اوقاف و امورخیریه است.
وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امورخیریه بصورت افسار گسیخته با موقوفات برخورد می کند و اینکه از زیر بار پاسخگویی شانه خالی کند درست نیست.
نماینده مردم رشت در مجلس خاطر نشان کرد: ما وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را سال گذشته به مجلس دعوت کردیم که وی نیز قول داد در سازمان اوقاف و امور خیریه اصلاح سازمانی و مدیریتی خواهد شد که متاسفانه هیچ کدام از آنها اتفاق نیفتاده و صبر مجلس در حال اتمام است.
وی گفت: متاسفانه مستنداتی وجود دارد که حتی اداره اوقاف مجوز ساخت به مستاجرین خود داده است و اگر اینگونه پیش رود سنگ روی سنگ بند نمی شود. متاسفانه سازمان اوقاف و امورخیریه صرفا به بنگاه بزرگ اقتصادی تبدیل شده درصورتی که وقف، جنبه دینی دارد و متولیان اداره این سازمان نیز پاسخگو نیستند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات افزود: سازمان اوقاف حتی منابع ملی را نیز تصرف کرده و راسا مجوز گردشگری می دهد و فکر می کنم اگر اینگونه پیش رود سازمان اوقاف بتواند در آینده ای بسیار نزدیک به اندازه یک کشور مستقل زمین در اختیار داشته باشد.
پارسینه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا