زحمتکشان

صدای اعتراض کارگران معدن سنگرود به مجلس رسید

«کارگران معدن زغال سنگ سنگرود در اعتراض به انحلال غیرقانونی این واحد صنعتی و پرداخت نشدن حقوق‌شان طی سه ماه گذشته روز یکشنبه به تهران آمدند و در مقابل وزارت کار تجمع کردند، این کارگران دیروز نیز برای اعتراض به مقابل ساختمان سازمان توسعه و نوسازی معادن رفتند و امروز، در سومین روز حضورشان در تهران مقابل مجلس تجمع کردند.»…

۲۸۰ نفر از کارگران معدن سنگرود (البرز غربی) در سومین روز از حضور اعتراضی در تهران، روز سه‌شنبه (۸مهر) امروز در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

«مرتضی نیک‌پور» رئیس شورای اسلامی کار معدن سنگرود که در تجمع امروز حاضر بود به ایلنا گفت: کارگران معدن زغال سنگ سنگرود در اعتراض به انحلال غیرقانونی این واحد صنعتی و پرداخت نشدن حقوق‌شان طی سه ماه گذشته روز یکشنبه (۶مهر) به تهران آمدند و در مقابل وزارت کار تجمع کردند، این کارگران دیروز نیز برای اعتراض به مقابل ساختمان سازمان توسعه و نوسازی معادن رفتند و امروز، در سومین روز حضورشان در تهران مقابل مجلس تجمع کردند.

رئیس نهاد کارگری معدن سنگرود در تشریح علت تجمع امروز کارگران گفت: امروز به مجلس آمده ایم تا موضوع انحلال معدن سنگرود را از سوی نمایندگان پی گیری کنیم.

وی با اشاره به حضور سه تن از نمایندگان مجلس در جمع کارگران معترض (تا لحظه ارسال خبر) افزود: «علیرضا محجوب»، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، «حسینی» نماینده مردم سواد کوه و «حکیمی» نماینده مردم شهرستان رودبار در جمع کارگران معترض حضور پیدا کرده و با کارگران گفت‌و‌گو کردند.

وی ادامه داد: روز گذشته اعضای شورای اسلامی کار کارگران معدن سنگرود چند دیدار جداگانه با مسئولان سازمان «ایمیدرو»، «سازمان خصوصی سازی»، و دیدار مجددی با آقای «کریم یاوری»، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار داشتند.

وی افزود: همچنین دو نفراز نمایندگان کارگران معدن سنگرود شامگاه روز گذشته در محل سالن جهاد اقتصادی وزارت اقتصاد با علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار کردند که ایشان پس از شنیدن مشکلات کارگران از زبان نمایندگانشان قول مساعت و پی گیری داد.

به گفته نماینده کارگران، ۲۸۰ کارگر این معدن با وجود آنکه دو شب‌ گذشته را در شرایط سختی به دور از خانواده‌هایشان سپری کرده‌اند اما تا دریافت پاسخ قاطعی از سوی مسئولان به تجمعات خود تهران ادامه می‌دهند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا