گوناگون

خیالات یک سردار؛ نجات از سنگینی واقعیت با توسل به دروغ

سردار محمدحسین زیبایی نژاد مدعی شده در راهپیمایی ۲۵ خرداد که حتی شهردار تهران و مشاور احمدی نژاد هم به حضور سه میلیون نفر در آن اذعان کرده بودند، تنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر حضور داشته اند! او می افزاید در روز شنبه ۳۰ خرداد تعداد معترضان “۶۰ تا ۷۰ هزار نفر بیشتر نشدند”! عددی که شاید مربوط به تعداد نیروهای سرکوب باشد و سردار آن را با تعداد مردم اشتباه گرفته است….

پس از سردار مشفق که از تدارکات همه جانبه امنیتی و نظامی برای کودتای انتخاباتی پرده برداشت و سردار جعفری که تصریح کرد خط قرمز سپاه پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات بوده؛ حالا نوبت به سردار نجات رسیده که پازل دخالت نظامیان در انتخابات ۸۸ را تکمیل کند و همزمان به تحریف آشکار وقایع پس از انتخابات و تطهیر عملکرد کودتاگران انتخاباتی بپردازد.

به گزارش کلمه، محمدحسین زیبایی نژاد که با نام مستعار نجات در سه دهه اخیر در محافل امنیتی و نظامی عضویت داشته، از جمله سرداران تندروی سپاه است که نقش ویژه ای در سرکوب تظاهرات مردمی سالهای گذشته داشته و یکی از اعضای ثابت کمیته ضد اصلاحات در دوره ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی بوده است.

سردار نجات که به تازگی به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه معرفی شده، در ۱۴ سال قبل از این، فرمانده سپاه ولی امر بود که مسئولیت حفاظت از رهبری را برعهده دارد. او در گفت و گویی با خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه، اطلاعاتی را درباره انتخابات سال ۸۸ و اعتراض مردم به نتایج اعلام شده برای آن مطرح کرده که به وضوح حاوی تحریف واقعیت ها و پنهان کردن فتنه احمدی نژاد و سپاه علیه رای مردم است.

معاون سپاه در این مصاحبه دروغ های متعددی را به چهره های باسابقه و دلسوز انقلاب و نظام نسبت داده است تا آنچه را در واقع در سال ۸۸ اتفاق افتاد، تحریف کند. او تلویحا آیت الله هاشمی را متهم کرده که از برنامه ریزی مهدی هاشمی برای اغتشاش! مطلع بوده و نامه اش به رهبری را به همین قصد نوشته است.

سردار نجات که هدایت الله آقایی عضو حزب کارگزاران را عضو حزب مشارکت می خواند، در مصاحبه خود موارد متعدد دیگری از این دست را نیز به غلط به نقل از بازجویی ها و پرونده سازی های سپاه مطرح می کند؛ از جمله اینکه سید مصطفی تاج زاده را که تاکنون اقتدارگرایان معتقد بودند منکر تقلب بوده، طراح اصلی ادعای تقلب معرفی می کند.

او همچنین مدعی شده که رهبری در خطبه‌های نماز جمعه ۲۹ خرداد از همه کاندیداها تجلیل کرده و سخنان وی باعث شده که تعداد معترضان به شدت کاهش یابد؛ حال آنکه اظهارات آیت الله خامنه ای در آن خطبه، دقیقا در جهت برافروختن آتش و خشمگین کردن معترضان بود و نه آنگونه که سردار نجات ادعا کرده، رسیدگی قانونی به اعتراضات.

معاون سپاه در این مصاحبه همچنین برای اولین بار ادعا کرده که شمارش ۲۵ درصد از صندوق های اخذ رای را پذیرفته است. این در حالی است که تنها چیزی که حاکمیت پس از گسترش اعتراضات به آن تن داد، شمارش ده درصد صندوق ها، آن هم به انتخاب وزارت کشور و شورای نگهبانی که خود از متهمان تقلب بودند، و آن هم بدون حضور نمایندگان نامزدهای معترض بود.

اوج دروغ گویی و خیال پردازی سردار نجات آنجاست که مدعی شده در راهپیمایی ۲۵ خرداد که حتی شهردار تهران و مشاور احمدی نژاد هم به حضور سه میلیون نفر در آن اذعان کرده بودند، تنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر حضور داشته اند! او این برآورد را به مشاهدات خودش که از میدان فردوسی تا میدان آزادی را با موتورسیکلت طی کرده، مستند می کند و می افزاید در روز شنبه ۳۰ خرداد تعداد معترضان “۶۰ تا ۷۰ هزار نفر بیشتر نشدند”! عددی که شاید مربوط به تعداد نیروهای سرکوب باشد و سردار آن را با تعداد مردم اشتباه گرفته است.

وی همچنین بدون اشاره به حضور پرتعداد حامیان موسوی در میتینگ های انتخاباتی سال ۹۲ و جشن ها پیروزی حسن روحانی، ادعا کرده که آرای موسوی در انتخابات ۸۸ حدود ۳۰ درصد بوده که در نظرسنجی های دو سه هفته بعد از انتخابات به ۲۱ درصد و بعد از راهپیمایی ۹ دی به ۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

سردار نجات البته برای اینکه در تحریف هایش خدشه ای وارد نشود، به حضور پرتعداد معترضان در خیابان ها در روز ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ یعنی بیست ماه بعد از کودتای انتخاباتی ۸۸ که به حصر خانگی موسوی و کروبی منجر شد، هیچ اشاره ای نکرده است.

این چهره نزدیک به رهبری که گفته می شود برای اولین بار پیشنهاد حصر سران جنبش سبز را او به آیت الله خامنه ای داده است، در این مصاحبه بدون اشاره به اسامی دست کم ۱۰۰ نفره ای که از قربانیان سرکوب های پس از انتخابات وجود دارد، مدعی شده: “اگر این اتفاق در هر نقطه‌ای از دنیا اتفاق می‌افتاد کشور به آشوب کشیده می‌شد اما با مدیریت مقام معظم رهبری در این قضایا فقط حدود ۲۹ نفر کشته شدند که تعدادی از آنها هم بچه‌های انقلابی بودند و تعدادی هم معلوم نیست توسط چه کسی کشته شدند.”

این چهره نظامی در حالی مدعی ادامه مشی امام توسط رهبری فعلی نظام شده و دلسوزان کشور را به تلاش برای براندازی متهم کرده که نگفته در کدام مقطع از رهبری امام، ایشان تحلیل های سیاسی خود را از سرداران نظامی و چهره های امنیتی می گرفتند و تعیین تکلیف مسائل کلیدی نظام را به جای سابقه داران به درجه داران می سپردند.

سخنان سردار نجات را که به نظر می رسد با هدف رفع نقص از تصویری که تا پیش از این سپاه از انتخابات ۸۸ ارائه داده بود مطرح شده، باید در کنار اظهارات پیشین سردار مشفق و سردار جعفری بازخوانی کرد؛ اظهاراتی که هرچه بیشتر می گذرد و بیشتر مطرح می شوند، پازل کودتای انتخاباتی و نقش ارکان مختلف سپاه در آن را آشکارتر می سازند.

شکایتنامه مشروح هفت فعال سیاسی از سردار مشفق و نیز اعتراف سردار جعفری به نقش سپاه در جلوگیری از پیروزی موسوی در انتخابات، اسنادی از تقلب و کودتای بزرگ انتخاباتی سال ۸۸ است؛ انحراف بزرگی که با بی توجهی به وصیت امام و البته حمایت ویژه رهبری صورت گرفت تا امروز سردار نجات در تلاش برای تطهیر کودتاگران، به تحریف واقعیت ها و ارائه تصویری واژگون از آنچه واقعا در کشور رخ داد، بپردازد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا