گوناگون

تعویق اعدام ریحانه جباری و بیخبری از سرنوشت اشرف نظری

ریحانه جباری به زندان شهر ری (قرچک ورامین) بازگشت و بصورت غیر رسمی به خانواده وی اطلاع داده شده که اجرای حکم اعدام موقتا به تعویق افتاده..مسئولان زندان رجایی شهر به مادر وی گفته بودند که صبح روز سه‌شنبه برای تحویل گرفتن جسد وی به زندان مراجعه کنند.این اخبار موجی از نگرانی شهروندان و فعالان مدنی را بخصوص در شبکه‌های مجازی ایجاد کرد…

ریحانه جباری به زندان شهر ری (قرچک ورامین) بازگشت و بصورت غیر رسمی به خانواده وی اطلاع داده شده که اجرای حکم اعدام موقتا به تعویق افتاده.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ریحانه جباری زندانی متهم به قتل زندان شهر ری (قرچک ورامین) که در روند دادرسی مغشوش و ناعادلانه به اعدام محکوم شده، بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه ۷ مهر ماه) جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

مسئولان زندان رجایی شهر به مادر وی گفته بودند که صبح روز سه‌شنبه برای تحویل گرفتن جسد وی به زندان مراجعه کنند.

این اخبار موجی از نگرانی شهروندان و فعالان مدنی را بخصوص در شبکه‌های مجازی ایجاد کرد.

خبرگزاری ایلنا و ایسنا در دو خبر مختلف انتقال ریحانه جباری به زندان رجایی شهر را تکذیب کردند در حالی که خانواده و وکیل اخبار این خبرگزاری ها را غیرواقعی و نگران کننده خواندند که در واقع میتواند زمینه ساز اجرای حکم اعدام در سکوت و بی خبری شود.

در ‌‌نهایت مسئولان ریحانه جباری را به زندان شهر ری بازگرداندند و وی اجازه پیدا کرد با خانواده خود بصورت تلفنی صحبت کند.

تا لحظه تنظیم این خبر از سرنوشت اشرف نظری دیگر زندانی محکوم به اعدام که جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است اطلاعی در دست نیست.

هرانا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا