گوناگون

امسال ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در مدارس کشور ثبت نام کرده اند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در مدارس سراسر کشور ثبت نام کرده اند، گفت: در سال تحصیلی جاری ۲۰۰ هزار نفر به شمار دانش آموزان نسبت به سال تحصیلی گذشته اضافه شده است…

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، «علی اصغر فانی» روز دوشنبه در حاشیه مراسم هفته ملی کودک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این افزایش دانش آموزان نشان می دهد آموزش و پرورش تمامی تلاش خود را برای تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان در مناطق محروم و دور افتاده به کار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شورای روستایی را برای شناسایی دانش آموزان بدو ورود به مدرسه فعال کرده ایم، ادامه داد: همچنین پیشنهادی به شورای فرهنگ عمومی برای ایجاد شورای عالی کودک ارائه کرده ایم تا از نهادها و دستگاه های مختلف برای هم افزایی در ارتباط با موضوعات مختلف پیرامون کودکان و نوجوانان استفاده کنیم.

فانی با بیان اینکه سال گذشته حدود پنج هزار مدرسه در کشور داشتیم که از یک تا پنج دانش آموز در آن مدارس تحصیل کرده اند، افزود: همچنین ۱۱۰ مدرسه سال گذشته فعال بود که تنها یک دانش آموز و یک معلم داشت.

وی خاطرنشان کرد: هرچند که این مساله هزینه بالایی را به دولت تحمیل می کند اما مصمم هستیم بازماندگان از تحصیل را به ویژه در سنین ۶ تا ۱۱ سال تحت پوشش تحصیلی قرار دهیم.

هفته ملی کودک با شعار «سلام من کودکم» ۱۴ تا ۲۰ مهر در سراسر کشور برگزار می شود.

ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا