گوناگون

درخواست ترکیه از کُردهای سوریه : با بشار اسد بجنگید!

تسنیم نوشت: ترکیه از کُردهای شمال سوریه درخواست کرده است که در مقابل کمک به آنها برای مقابله با داعش، به گروه تروریستی موسوم به ارتش آزاد بپیوندند و علیه نظام سوریه بجنگند…

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری القرطاس نیوز، «صالح مسلم» رهبر سازمان اتحاد دمکراتیک کُردهای سوریه پیامی را از مقامات ترکیه به کُردهای سوری منتقل کرده است که بر اساس آن آنکارا پیشنهاد داده است که شرط کمک‌های لوجستیک این کشور به کُردها برای مقابله با داعش پیوستن آن‌ها به ارتش آزاد برای جنگ علیه نظام سوریه خواهد بود.
از دو هفته پیش گروه تروریستی داعش به منطقه عین العرب واقع در شمال سوریه و مرزهای ترکیه حمله کرد و برخی از مناطق آن را به تصرف خود درآورد.
این در حالی است که احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه مدعی شده است که کشورش هیچگاه اجازه نخواهد داد که عین العرب به دست داعش بیفتد و پارلمان این کشور مجوز دخالت نظامی در سوریه و عراق را به دولت این کشور داده است.
فعالان کُرد می‌گویند که نیروهای امنیتی ترکیه از ورود نیروهای مبارز کُرد به سوریه و کمک به کُردهای این کشور علیه داعش ممانعت می‌کنند.
در حالی که داعش در منطقه عین العرب در حال پیشروی است و مردم این منطقه در معرض فاجعه انسانی قرار دارند ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا طی چند روز گذشته تنها پالایشگاه‌های نفتی و گازی واقع در شرق سوریه را هدف قرار داده‌ و هیچ نشانه ای از هدف قرار دادن مراکز این گروه در سوریه که مانع از عقب نشینی یا پیشروی این گروهک در خاک سوریه شود، دیده نمی‌شود.
خبرآنلاین

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا