گوناگون

راهپیمایی بزرگ حمایت از مردم کوبانی در شهر مهاباد

اقشار مختلف مردم مهاباد عصر امروز (چهارشنبه) برای دومین روز متوالی با حضور در خیایان های شهر در حمایت از مردم شهر ‘کوبانی’ سوریه، راهپیمایی کردند…

به گزارش خبرنگار ایرنا، فراخوان برگزاری این تجمع انسان دوستانه در ابتدا در فضای مجازی برای حمایت از مردمان منطقه کوبانی سوریه که در محاصره نیروهای گروهک تکفیری داعش قرار دارند انجام شد و پس از آن نیز به صورت خودجوش توسط شهروندان مهابادی تداوم یافت .

شرکت کنندگان دراین تجمع که شمار آنها به بیش از یک هزار نفر می رسید ابتدا در میدان جمهوری اسلامی شهر مهاباد تجمع کرده و سپس با سردادن شعارهایی در محکومیت گروه تروریستی داعش اقدام به برگزاری راهپیمایی کردند.

راهپیمایان با در دست داشت دست نوشته هایی به زبان های کردی و فارسی با عناوین ‘کوبانی’ ، ‘ زنده باد مقاومت مردم کوبانی’ ، ‘مرده باد داعش’ و ‘ کوبانی تنها نمی ماند’ در خیابان های جمهوری اسلامی و صلاح الدین ایوبی غربی شهر مهاباد حرکت کردند.

شرکت کنندگان دراین راهپیمایی با سردادن شعارهای ‘مرگ بر داعش’ ، ‘کردستان گورستان داعش’ و

‘کوبانی کوبانی’ با محکومیت حملات گروهک تروریستی داعش علیه مردم بی دفاع کرد منطقه کوبانی سوریه، خواستار اقدام مجامع بین المللی برای کمک به مردم این منطقه شدند.

در ادامه این مراسم حاضران با تجمع در میدان آزادی شهر پرچم کشورهای امریکا و رژیم اشغالگر قدس را به آتش کشیده و پس از ان با یک دقیقه سکوت با مردم کوبانی اظهار همدردی کردند .

شهروندان مهابادی روز گذشته نیز با تجمع در میدان جمهوری اسلامی این شهر ضمن اظهار همدردی با مردم بی دفاع منطقه کوبانی حملات جنایتکارانه گروهک تروریستی داعش را علیه این منطقه محکوم کردند.

ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا