جوانان

فضای امنیتی دانشگاه تهران همزمان با حضور روحانی

خواسته های دانشجویان۲رئیس جمهور روز چهارشنبه در فضای کاملا امنیتی در مراسمی که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد حضور یافت. حضور پرتعداد لباس شخصی ها نیز هشداری برای سلب هر حرکت از سوی دانشجویان بود. اما دانشجویان باوجودی که از آوردن حتی برگه های همراه به جلسه منع شده بودند، توانسته بودند درآن شرایط امنیتی شدید برگه هایی را که خواسته های جنبش دانشجویی و اجتماعی روی آن نوشته شده بود و تنها اقدام آنها برای طرح دیدگاههای شان بود، بالا ببرند…

پلاکاردی که در دست دانشجویان بود: «امید بذر هویت ماست»

فضای امنیتی دانشگاه تهران همزمان با حضور روحانی/ ناامیدی دانشجویان از بی‌تدبیری‌های حراست

 

سخنرانی حسن روحانی در حالی در دانشگاه تهران برگزار شد که فضای امنیتی در خارج و داخل محل سخنرانی مشهود بود. هرچند این فضای امنیتی را حراست دانشگاه به وجود آورده بود ولی همین کافی بود که دانشجویان سال تحصیلی خود را با این گمانه آغاز کنند که آیا دوران احمدی نژاد پایان نیافته است؟…

حسن روحانی در شرایطی سال تحصیلی دانشگاه ها را آغاز کرد که دانشجویان انتظاری غیر از آن چه در جلسه سخنرانی رییس جمهور روی داده بود، داشتند.

به گزارش کلمه، سخنرانی حسن روحانی در حالی در دانشگاه تهران برگزار شد که فضای امنیتی در خارج و داخل محل سخنرانی مشهود بود.

هرچند این فضای امنیتی را حراست دانشگاه به وجود آورده بود ولی همین کافی بود که دانشجویان سال تحصیلی خود را با این گمانه آغاز کنند که آیا دوران احمدی نژاد پایان نیافته است؟

گزارشهای رسیده به کلمه حاکی از فضای امنیتی حاکم بر مراسمی بود که روز گذشته در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد. فضایی که با حضور پرتعداد لباس شخصی ها هشداری برای سلب هر حرکت از سوی دانشجویان بود. دانشجویانی که از آوردن حتی برگه های همراه به جلسه هم منع شده بودند که مبادا چون سال قبل عکسی از زندانیان سیاسی و رهبران جنبش سبز و …مطالبات سبز خود را به روحانی یادآوری کنند.

لباس شخصی هایی که کوچکترین حرکت دانشجویان را زیر نظر داشته و بیم سبز شدن دوباره مراسم امسال آنها را به اقدامات پیشگیرانه سنگین واداشت. موضوعی که با علنی شدن بخشی از آن در سخنان دانشجوی منتخب عیان شد که از این موضوع گله کرد که حتی برگه هایی او که متن سخنرانی بوده را هم قبل از ورود از او گرفته اند.

اما همچنان برگه هایی در دست دانشجویان دیده می شد که خواسته های جنبش دانشجویی و جامعه روی آن نوشته بودند. تنها اقدام دانشجویان برای طرح دیدگاههای شان به بالابردن پلاکاردهایی خلاصه شد که در سبزترین آنها با جمله مهندس میرحسین موسوی« امید بذر هویت ماست» همراه بود.

برخی نیز با پلاکاردی تحت عنوان « آقای روحانی ما روزنامه نگار زندانی نداریم؟!!» در مقام انتقاد از این سخنان روحانی در نیویورک برآمدند. یادآوری وعده های روحانی و دانشگاه پادگان نیست هم از دیگر پلاکاردهایی بود که در میان دانشجویان به چشم می خورد.

خارج از سالن تالار علامه امینی اما دانشجویان، منتقد از برپایی چنین مراسمی در دولت حسن روحانی بودند. برخی دانشجویان که با نمادها و شالهای سبز خود در محوطه ایستاده بودند و برخی هم با دست نوشته هایی از اسامی رهبران جنبش سبز برای حضور مراسم حاضر شده بودند که از حضور آنها جلوگیری شده بود.

کلمه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا