گوناگون

اعتراض ۳۵۰ نفر از کارگران فاز ۱۷ و ۱۸ عسلویه به تعویق ۳ ماه حقوق

۳۵۰ نفر از کارگران فاز ۱۷ و ۱۸ عسلویه طی سه ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند و در اعترض‌ به این امر صبح امروز از ساعت ۶ صبح دست از کار کشیده‌اند و در محل کار خود تحصن کرده‌اند…

صبح امروز (سه شنبه ۲۲ مهر) حدود ۳۵۰ نفر از کارگران فاز ۱۷ و ۱۸ عسلویه در اعتراض به عدم دریافت حقوق‌های معوقه خود از تیرماه ۹۳ تا کنون، دست از کار کشیده و در محل کار خود تحصن کردند.

یکی از کارگران معترض به ایلنا گفت: ‌ ۳۵۰ نفر از کارگران فاز ۱۷ و ۱۸ عسلویه طی سه ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده‌اند و در اعترض‌ به این امر صبح امروز از ساعت ۶ صبح دست از کار کشیده‌اند و در محل کار خود تحصن کرده‌اند.

این کارگر که نخواست نامش فاش شود اضافه کرد: با وجود آنکه کارگران مذکور بیمه هستند اما هیچ یک از آن‌ها دارای قرارداد کاری نیستند و با وجود اعتصاب در محل کار تاکنون هیچ مسئولی با آن‌ها صحبت نکرده و به اعتراضات آن‌ها رسیدگی نشده است.

وی خاطر نشان کرد این کارگران ۲۳ روز در ماه کار می‌کنند و در مقابل آن ۷ روز استراحت دارند و کارفرما متعهد است ماهانه ۲و نیم روز مرخصی در اختیار آن ها بگذارد اما تاکنون هیچ مرخصی به آن‌ها داده نشده است.

کارگر فاز ۱۷ و ۱۸ عسلویه افزود کارگران پیش از این نیز مطالبات خود را از طریق اداره کار پیگیری کرده‌اند اما به دلیل آنچه نفوذ و اعمال نظر کارفرما در روند رسیدگی به این شکایت‌ها می‌خوانند اینک اعتراض خود را با روش دیگری پی‌ گرفته‌اند.
کلمه
***

۳۰۰ کارگر شهرداری یاسوج ۶ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند

بیش از ۶ ماه از مطالبات معوقه حدود ۳۰۰ کارگر پیمانی خدمات شهری و فضای سبز شهرداری یاسوج که مربوط به سالهای ۹۱ تا ۹۲ می‌شود، تاکنون پرداخت نشده است.

«افراشته» معاونت خدمات شهری شهرداری یاسوج در پاسخ به پی‌گیری ایلنا در مورد مطالبات معوقه کارگران شهرداری یاسوج گفت: مطالبات معوقه کارگران خدماتی شهرداری یاسوج مربوط به دوران مدیریت شهردار سابق یاسوج می‌شود.

او افزود: از زمان آغاز بکار شهردار جدید مطالبات کارگران خدماتی به روز شده و کارگران در دوران تصدی مدیریت جدید تنها حقوق شهریور ماه را دریافت نکرده‌اند اما بخشی از مطالبات شهردار قبل هنوز پرداخت نشده است.

وی در ادامه افزود: در سالهای اخیر کاهش درآمد شهرداری‌ها باعث شده است این نهاد نتواند به موقع صورت وضعیت‌های مالی پیمانکاران را پرداخت کند و به همین دلیل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران بار‌ها اتفاق افتاده است.

به گفته وی، در آمد ماهانه شهرداری یاسوج در حدی نیست که بتواند هزینه‌های جاری شهرداری و مطالبات معوقه کارگران خدماتی و فضای سبز را پرداخت کند، به همین دلیل شهرداری بدنبال افزایش اعتبارات و کسب در آمد است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا