گوناگون

تظاهرات برای افزایش دستمزد ها در لندن

ده ها هزار نفر از مردم انگلیس در اعتراض به پایین بودن دستمزدها، روز شنبه در لندن و برخی دیگر از شهرهای انگلیس در اعتراض به عدم افزایش دستمزدها متناسب با نرخ تورم روز شنبه ۱۸ اکتبر سال ۲۰۱۴ تظاهرات کردند…

این تظاهرات از سوی کنگره اتحادیه کارگری انگلیس و با شعار ‘انگلیسی ها نیاز به حقوق بیشتر دارند’، برگزار شده است.

اتحادیه کارگری انگلیس اعلام کرد باتوجه به نرخ تورم ، حقوق واقعی هفتگی کارگران و کارکنان بخش های عمومی از سال ۲۰۰۸ میلادی، پنجاه پوند کاهش یافته است.

دبیر کل این اتحادیه گفته است : پیام ما این است که مردم نیز بایستی از مزایای بهبود اقتصادی انگلیس پس سال ها رکود ، برخوردار شوند.

براساس برنامه صورت گرفته از سوی این اتحادیه بزرگ کارگری ، علاوه بر شهر لندن، شهرهای گلاسگو و بلفاست نیز شاهد این راهپیمایی خواهند بود.

بیش از ۲۰۰ گروه مدنی و کارگری از تظاهرات گسترده مردم انگلیس در روز شنبه حمایت کرده اند .

تظاهرات امروز ( شنبه ) بدنبال اعتصاب تاریخی حدود ۴۰۰ هزار نفر از کارکنان بخش بهداشت و درمان انگلیس در روز دوشنبه گذشته به دلیل مخالفت دولت این کشور با افزایش دستمزدها، صورت می گیرد.

دولت محافظه کار- لیبرال ،دیوید کامرون از زمان روی کار آمدنش در سال ۲۰۱۰ میلادی اگرچه کسری بودجه این کشور را به واسطه درپیش گرفتن یک اقتصاد ریاضتی کاهش داده ، اما بخشی از این دستاورد ناشی از کاهش هزینه خدمات عمومی بوده است.

به گفته اتحادیه های کارگری با وجود اینکه تورم در انگلیس از سال ۲۰۱۱ میلادی رو به افزایش بوده، پرداخت های بخش بهداشت و درمان حدود ۱۲ درصد کاهش یافته است.
ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا