زنان

تحصن نسرین ستوده و همراهان او در جلوی کانون وکلای

رای صادره از شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا مبنی بر محکومیت اینجانب به سه سال محرومیت از وکالت، تحت فشارهای وزارت اطلاعات و دادستانی صادر شده است. من به این حکم معترض ام.
من از خانه ی خودم به دادگاه انتظامی قضات اعتراض نمی دهم. بلکه برای اعلام اعتراض به سوء مدیریت کانون و قضات غیر مستقل و محرومیت از کار و نادیده گرفتن حق دگراندیشان در انتخاب وکیل و تلاش برای محو کامل استقلال کانون وکلا از ساعت ۹ صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلاء دادگستری مرکز تحصن خواهم کرد…

اینجانب , نسرین ستوده , وکیل دادگستری که توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا به سه سال محرومیت از وکالت محکوم شده ام , از صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلای دادگستری متحصن خواهم شد.

تحصن وکیل حقوق بشری نسرین ستوده در جلوی کانون وکلا

هموطنان و فعالان حقوق بشر اینجانب , نسرین ستوده , وکیل دادگستری که توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا به سه سال محرومیت از وکالت محکوم شده ام , از صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلای دادگستری متحصن خواهم شد.دلایل تحصن من به شرح زیر است:

۱- سال هاست حکومت ایران , دگر اندیشان را از حق حیات , تحصیل و کار محروم می کند.

من به این محرومیت ها معترض ام.

۲- وضعیت اسف بار کانون وکلا به نحوی است که اکنون عناصر تند روی داخل حکومت , تمامیت جامعه ی وکالت را هدف گرفته اند و با تدوین لایحه جامع وکالت که بدون دخالت وکلاء مستقل تهیه و تدوین شده است , قصد دارند طومار کانون وکلا را برای همیشه در هم بپیچند .

من به این اقدامات معترض ام.

۳- دادگاه ها حق انتخاب وکیل را از متهمان دگر اندیش سلب کرده اند . روزگاری توصیه می کردند وکلاء حقوق بشری را انتخاب نکنید و گاه نام می بردند.

اکنون نقض حقوق متهمان چندان آشکار است که ناگهان شخص ناشناسی در دادگاه حضور می یابد و قاضی به متهم اظهار می دارد : این شخص وکیل توست.

این در حالی است که وکلای برجسته ای مانند آقایان: عبدالفتاح سلطانی, محمد سیف زاده, وکلای دراویش گنابادی و … به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

من به این نحوه ی وکالت معترض ام.

۴- رای صادره از شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا مبنی بر محکومیت اینجانب به سه سال محرومیت از وکالت , تحت فشارهای وزارت اطلاعات و دادستانی صادر شده است.

من به این حکم معترض ام .

من از خانه ی خودم به دادگاه انتظامی قضات اعتراض نمی دهم . بلکه برای اعلام اعتراض به سوء مدیریت کانون و قضات غیر مستقل و محرومیت از کار ونادیده گرفتن حق دگراندیشان در انتخاب وکیل و تلاش برای محو کامل استقلال کانون وکلا از ساعت ۹ صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلاء دادگستری مرکز تحصن خواهم کرد .

به امید استقلال دستگاه قضا و وکالت

نسرین ستوده

۲۸ مهر

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا