گوناگون

انتظار ۱۰۰۰ کارگر «لوله صفا» پشت درهای کارخانه

همزمان با هشتمین روز از شروع اعتراضات صنفی کارگران نورد و لوله صفا، منابع کارگری ایلنا صبح امروز از بازگشت به کار ۱۰۰ کارمند اداری و استمرار اخراج ۱۰۰۰ کارگر این واحد صنعتی خبر دادند…

به گزارش منابع کارگری ایلنا، در پی تشدید اعتراضات صنفی کارگران کارخانه نورد و لوله صفا که منجر به ممانعت کارفرما از ورود هزار و ۱۰۰ نفر از کارکنان معترض به کارخانه در تاریخ ۲۹ مهرماه شد، صبح امروز (یکشنبه ۴ مهر) ۱۰۰ نفر از کارمندان بخش اداری کارخانه به کار سابق خود بازگشتند و این در حالی است که خبری از لغو اخراج ۱۰۰۰ کارگر صنعتی کارخانه نورد لوله صفا در دست نیست.
به گفته کارگران، پیش از آنکه کارفرما از ورود کارگران به کارخانه جلوگیری کند، کارگران دو روز متوالی (۲۷ و ۲۸ مهر) در اعتراض به تعویق سه ماه حقوق و ۱۸ ماه بیمه، در محوطه کارخانه تجمع کرده بودند.
کارگران می‌گویند ۵ سال است که کارفرمای این کارخانه تولید کننده انواع لوله به بهانه شرایط بد اقتصادی، حقوق و بیمه آنان را با تاخیر پرداخت می‌کند.
کارگران مدعی‌اند، حداقل کاری که کارفرما برای پرداخت مطالبات آنان می‌تواند انجام دهد جدا از منابع مالی سرشاری که هر ماه از دست رنج کارگران بدست می‌آورد، فروش یکی از خودروهای لوکسی است که در اختیار فرزندانش قرار دارد.
بنا بر این گزارش، هم اکنون کارگران صنعتی لوله صفا به دلیل نداشتن نهاد صنفی در بیرون از کارخانه بلاتکلیف و بیکار منتظر تصمیم کارفرما مانده‌اند و نمی‌دانند چه سرنوشتی در انتظارشان است.
ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا