ویدئو

وصیت ریحانه جباری با صدای خودش از زندان

با امید اینکه این صدا، تلنگری باشد بر وجدانهای خفته جهت آزادی ، دفاع از شرافت انسانی !
با نهایت اندوه در سحرگاه روز شنبه ۲۵ اکتبر ۲۰۱۴ برابر با ۳ آبان ماه ۱۳۹۳ در حالیکه ریحانه تب داشت در زندان رجایی شهر به دار آویختند…

شعله پاکروان، مادر ریحانه جباری در فیسبوکش، آخرین دیدار با دخترش را شرح داده است. او می‌نویسد: « تازه به خانه برگشته‌ام. خسته و پریشان. به ملاقات ریحانه رفتیم. من و پدرش، دو خواهر، پدربزرگ و مادربزرگش و خواهرم. ملاقات در دفتر رئیس زندان شهرری انجام شد. با حضور چندین نفر از مسئولین. ریحانه تب داشت. ولی آرام بود. تا اواسط ملاقات همه‌مان خودمان را کنترل کردیم اما بالاخره بغض‌ها ترکید و اشک‌ها جاری شد. هر چه اصرار کردیم که مسئولین بگویند او را به کجا می‌برند و کی، جواب ندادند. محرمانه بود.»
ریحانه جباری در سال ۱۳۸۶، هنگامی که فقط ۱۹ سال داشت، به اتهام قتل مرتضی عبدالعلی سربندی بازداشت شد. او گفته بود برای دفاع از خود در برابر تجاوز جنسی مرتکب قتل شده است. مرتضی عبدالعلی سربندی هنگام وقوع قتل ۴۷ سال داشت.

ریحانه جباری، طراح دکوراسیون داخلی یک شرکت تبلیغاتی و طراحی داخلی بود و برای طراحی دکوراسیون مطب مقتول به آنجا رفته بود.

امروز در بهشت زهرای تهران در شرایط شدید امنیتی پیکر بی جان ریحانه را به خاک سپردند. ماموران امنیتی حتی اجازه ندادند که خانواده ریحانه پیکر بی جان او را ببینند. فقط به شعله پاکروان اجازه دادند برای چند ثانیه صورت فرزندش را ببیند.

برگرفته از یوتیوب

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا